Vabatahtlikud on oodatud: Talvised toidukogumispäevad tulevad sel reedel ja laupäeval

Laupäevane toidukogumispäev

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Toidupankade talvised toidukogumispäevad toimuvad kahel päeval, 13. ja 14. detsembril, 45 erinevas toidupoes üle Eesti. 

Tiina Larven Süda-Eesti Sotsiaalkeskusest ütles, et Järvamaal toimuvad toidukogumispäevad reedel kl 12st 18ni ja laupäeval kella 10st 16ni Paide Maksimarketis ja Türi Konsumis.

Selleks, et toidukogumispäevad saaksid toimuda, vajavad kohapealsed korraldaja aga vabatahtlike abi. 

Vabatahtlike registreerimiseks toidukogumispäevadele on avatud keskkond osale.toidupank.ee. Registreerida saab ennast üksi, samuti enda kokku pandud grupiga, näiteks sõprade, koolikaaslaste või kolleegidega. Vabatahtlike ülesanneteks on jagada kaupluse külastajatele flaiereid, võtta vastu toiduannetused ja valmistada toidukaup ette transpordiks.

Tiina Larven täpsustas, et vahetused on kolme tunni kaupa ning hetkel on 3 x  2 inimest Paides puudu. 

Eesti Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis selleks, et leevendada vaesusprobleemi Eesti ühiskonnas ja võidelda toidu raiskamise vastu. Samast aastast on korraldatud ka regulaarselt toidukogumispäevi.

Tänaseks tegutseb Eestis 14 Toidupanka, kes töötavad päevast päeva selle nimel, et päästa kaubandusest söögikõlbulik toit ja jagada see alla toimetulekupiiri elavatele inimestele. 

Kogutud toiduained toimetatakse poodidest kohalikesse toidupankadesse, kus vabatahtlike abil see sorteeritakse ja ladustatakse. Iga toidupank jagab kogutud toidu iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele, eelistatult lastega peredele. Talvistel toidukogumispäevadel annetatud toit hakkab jõudma puudust kannatavate peredeni juba enne jõule. 

TOETA

Kõik, kes soovivad toidupankade tööle kaasa aidata, kuid ei saa osaleda toidukogumisaktsioonis, on oodatud seda tööd püsivalt toetama. Annetada on võimalik annetuskeskkonna armastanaidata.ee kaudu või helistades regulaarselt Eesti Toidupanga annetustelefonidele: 

900 9005 – annetad 2 eurot

900 9010 – annetad 8 eurot

Toidupank kuulub Euroopa toidupankade föderatsiooni (FEBA) ja Vaesuse Vastu Võitlemise Euroopa Võrgustikku (EAPN Eesti). 

Tagasi üles