Neljapäevase Järva Teataja tutvustus
Digilehest loe lugusid alates keskööst rubriigist "Paberleht"

FOTO: Järva Teataja

Neljapäevane Järva Teataja kirjutab:

* Järgmise aasta 23. juunil Paides peetav võidupüha paraad marsitakse keskväljakul. Nii leppisid kokku Kaitseliidu paraadi korraldustoimkond ja Paide linna­valitsus. Kaitseliidu avalike suhete osakonna ülema asetäitja Neeme Brus sõnas, et ettepaneku pidada paraad keskväljakul tegi Kaitseliit. «Tegime maastikuluuret ja leidsime koos linnavõimuga arutades, et keskväljak on parim lahendus. Keskväljak ja selle ümbrus mahutavad paraadiüksused kenasti ära, lisaks on ruumi ka pealtvaatajatele. Väljaku keskele tulevad tõenäoliselt orkestrid, ka see on üle vaadatud,» selgitas Brus, lisades, et täpsemad plaanid alles sünnivad.

* Paide linnavalitsusel on jalgpalluritele hea uudis. Viimastel aastatel palju nurinat esile kutsunud kunstmuruväljakut, mida sajatamisi betoonplatsiks kutsutakse, ootab suvel ees kattevahetus. Tööde tegija leidmiseks on hange välja kuulutatud ja selle õnnestumisel saab aasta algul teha juba täpsemaid plaane.

* Türi valla Rassi küla elanikud on aastaid olnud hädas Põikva–Rassi teelõiguga, mis hoolimata hädapärastest parandustest kevadel ja sügisel laguneb ning suvel tolmab. Kirju on saadetud vallavalitsusele ja maanteeametilegi, ent vastustest selgub, et lähiajal jätkub kõik muutusteta.

* Järgmisel aastal ootavad Roosna-Alliku Helliku lasteaia asukaid ees suured muutused, sest hoone läheb remonti ja selleks ajaks tuleb kolida asenduspinnale.

* Möödunud reedel jagati Tartus 2019. aasta arhitektuuripreemiaid ja ka Järvamaa inimesed ei tulnud sealt tagasi tühjade kätega. Nimelt hindas žürii Paide keskväljaku ruumieksperimendi 2017–2019 koostööpreemia vääriliseks. Kuigi ruumieksperiment on sündinud paljude inimeste koostöös, on selle põhiautor novembrist alates Paide linnaarhitektina töötav Elo Kiivet.

* Eelmise nädala lõpus oli töömeestel tegemist Paide Hillar Hanssoo põhikooli juures asuva ronimispüramiidi piirdeaia remondiga, sest kellelegi olid sealsed puidupakud ette jäänud. Paide linnavalitsuse ehitusspetsialisti Kert Kaasiku selgitusel oli keegi pakkudest piirdeaia kallal tõsiselt jõudu katsunud. Need olid külili pekstud ja maast välja juuritud.

* Reedel kuulutatakse Tallinnas Vabamus välja aasta noorkotkas, aasta kodutütar ja aasta noortejuhid, Järvamaa on esitanud kandidaadi kõigisse kategooriatesse. Aasta noorkotkaks on esitatud Varmo Ivask Ambla rühmast ja aasta noortejuhiks Noorte Kotkaste Järva maleva pealik ja Türi Hundi rühma pealiku abi Karin Allik. Kodutütarde aasta kõrgeima tunnustuse poole pürib Peetri rühma liige Arli Orlovski ja noortejuhi kandidaat on Aravete Kodutütarde rühma vanem Maili Antons.

* Pühapäeval Võrus peetud «TV 10 olümpiastardi» avaetapil tuli Laupa ja Imavere põhikooli ühendvõistkond väikestest koolidest teiseks, kusjuures vanemate poiste 60 meetri jooksus jõudis Andreas Kase poodiumile.

Tagasi üles