Sajad teenetemärgid seatakse Järvamaal näituseks

TLNPM02:TEENETEMÄRGID : TALLINN, EESTI,05FEB04- Riiklikud teenetemärgid, milliseid Vabariigi aastapäeval üle antakse. Neid valmistatakse 1923.a. asutatud firmas ROMAN TAVAST OÜ.Pildil vasakult teenetemärgid - Kotkarist I kl., Valgetähe teenete märgi kett ja Riigivapi teenetemärgi II klass. pl/ Foto PEETER LANGOVITS POSTIMEES

FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/EMF

Läheneval Eesti Vabariigi sünnipäevakuul saab Järvamaa muuseumis külastada näitus Eesti riiklikest ja ametkondlikest teenetemärkidest. Aumärkide näituse „Eesti tänab" avamine toimub 20. jaanuaril 2019 kell 16 ning on pühendatud saja aasta möödumisele Tartu Rahulepingu sõlmimisest.

Väljapanekus on esindatud suur valik Eesti riiklikke teenetemärke. Näha saab Vabaduse Risti, Valgetähe, Maarjamaa Risti, Riigivapi, Kotkaristi ja Eesti Punase Risti teenetemärkide erinevaid klasse. Näitus räägib teenetemärkide sünniloost ja nende liikidest. Samuti leiab väljapanekust Kaitseliidu, selle malevate ja allorganisatsioonide aumärke, Kaitseväe, Politsei ja Piirivalve ning Päästeameti teenetemärke aga ka Kaitseministeeriumi ja Kaitseväe teenete-, teenistus- ja tunnusmärke. Välja on pandud kiriklikud ja seltside aumärgid ning samuti linnade, valdade au- ja teenetemärgid ning erinevate asutuste ja organisatsioonide tunnustusmärgid.

SA Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseumi teadusjuht Ründo Mülts lisas, et põneva näitusega käib kaasas haridusprogramm. Hariv muuseumitund sobib läheneval Eesti riigi sünnipäevakuul igas eas kooliõpilastele ajaloo, ühiskonnaõpetuse ja kunstiõpetuse tundide mitmekesistamiseks. Kindlasti pakub näitus põnevust ka küpsemas eas ilmakodanikele. Suurima heameelega tervitame ka neid huvilisi, kes tulevad väljapanekuga tutvuma Kaitseliidu vormiriietust kandes. Neile on näituse külastus tasuta.

Lisaks ilmestab näitust meeleolukas filmiprogramm. Külastajatel on udupildi vahendusel võimalus piiluda teenetemärkide meistrikoja argipäeva. Näha saab Vabariigi Presidendi ametitunnuse valmimise lugu.

Väljapanekus on esindatud suur valik Eesti riiklikke teenetemärke. Näha saab Vabaduse Risti, Valgetähe, Maarjamaa Risti, Riigivapi, Kotkaristi ja Eesti Punase Risti teenetemärkide erinevaid klasse.

Näituse on koostanud Vabariigi Presidendi Kantselei, OÜ „Miniplast“, „Herald“, „Märgikoda“, kollektsionäär Mart Puusepp ja Saaremaa muuseum. Näituse korraldamisele aitab tõhusalt kaasa Eesti Vabadusvõitluse ja Vastupanuliikumise Mälestusliit.

Näitus „Eesti tänab“ väärib vaatamist! Väljapanek jääb avatuks kuni 22. märtsini.

 

Tagasi üles