Paides sattus vereloovutuspäevale ka esmadoonoreid

Doonoripäev.

FOTO: Dmitri Kotjuh

Neljapäeval oli Paide muusika- ja teatrimajas järjekordne doonoripäev.

Verekeskuse kommunikatsioonispetsialist Elina Riispapp andis teada, et külastusi oli Paides 63, tervislik seisund lubas verd loovutada 56 doonoril. „Doonoripere sai juurde neli uut doonorit,“ lisas ta.

Järgmine doonoripäev toimub Paide muusika- ja teatrimajas 26. märtsil.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Meestel peab kahe vereloovutamise vahel olema 60 päeva ja naistel soovitavalt 90 päeva.

Järgmine doonoripäev toimub Paide muusika- ja teatrimajas 26. märtsil.

Verd andma minnes võta alati kaasa fotoga isikut tõendav dokument! Samuti soovitatakse kaasa võtta doonoritunnistuse (väike punane kaart), mis antakse Sulle kolmandal vereloovutuse korral. Doonoritunnistusele on märgitud Sinu veregrupp, doonori kood ja järgmine soovitatav vereloovutuse aeg.

Vereloovutusele eelneval ja samal päeval tuleb tarbida rohkesti mahla või vett ning süüa väherasvast toitu. Enne vereloovutust tuleb kindlasti süüa! Sobivaim aeg vereandmiseks on kaks-kolm tundi pärast söömist

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles