Linnameeskond alistas Soome esiliiga meeskonna

Tiit Reinberg

Paide Linnameeskond jäi viimases hooajaeelses kontrollmängus seitsme minutiga 0:2 taha, kuid alistas Soome esiliiga meeskonna Ekenäs IF-i lõpuks 4:2.

Sergei Mošnikovil oli juba 2. minutil hea võimalus skoor avada, kuid pall klaariti korneriks. Seejärel korraldas Soome Ykköneni mullune kuues oma külalistele korraliku šokiteraapia. 4. minutil näppas Juuso Liukkonen Mošnikovi söödu vahelt ja lõi 1:0. 7. minutil andis Mikel Gurrutxaga kehva palli, soomlased viisid mänguvahendi äärele ja Didis Lutumba-Pitah lõi täpsest tsenderdusest peaga 2:0.

Ilma Andre Frolovi, Siim Lutsu, Sander Sinilaidi, Edrisa Lubega ja Hadji Drameta Soome sõitnud Paide aga pead norgu ei lasknud ning haaras tugeva pressingu toel mänguohjad täielikult enda kätte. 18. minutil tõrjus Ekenäsi väravavaht Mošnikovi terava karistuslöögi.

20. minutil vähendas Paide kaotusseisu minimaalseks, kui Joseph Saliste tsenderduse realiseeris peaga Kristofer Piht. 33. minutil tulistas Saliste ise healt positsioonilt üle, kohe järgmisel rünnakul tabas Pihti lähilöök latti.

38. minutil tõrjuti Ander Ott Valge löök korneriks. Viik tuli teenitult 41. minutil, mil Edgar Turi tsenderduse vajutas pooleldi käärlöögiga võrku Bruno Caprioli. Hetk enne vaheajavilet raksatas latti Martin Kase pealöök.

Paide jätkas vaheaja järel isukalt ja 47. minutil oli eduseis lähedal. Saliste läbimurde järel virutas Piht palli posti, jätkuolukorras lõi Valge värava ees puurivahile sülle.

52. minutil kombineerisid meie mehed kaunilt ja Mošnikov tegi Pihti seinasöödu järel 3:2.

Kodumeeskonna ainus avaedu järgne võimalus tuli 59. minutil kornerist, kui pall käis ära Mait Toomi väravalatis.

Viimasele 30 minutile vajutas pitseri tugev lumesadu, mis muutis väljaku libedaks ja peatreener Zahovaiko loobus pühapäevast U21 - Viimsi mängu silmas pidades vahetusest. Lõppseisu vormistas 80. minutil Turi hea söödu järel Saliste.

Premium liiga alguseni on jäänud nädal, avavoorus võõrustab meid 7. märtsil Sportland Arenal Tallinna Kalev.