Terviseameti kinnitusel Järvamaal koroonaviirusesse haigestumisi pole

Urmas Glase
Copy
Kuigi ka Järvamaal levivad sotsiaalmeedias kuuldused koroonaviirusesse haigestunud ja nakkuskahtlustega haiglasse viidud inimestest, ei ole seni kuuldused kinnitust leidnud.
Kuigi ka Järvamaal levivad sotsiaalmeedias kuuldused koroonaviirusesse haigestunud ja nakkuskahtlustega haiglasse viidud inimestest, ei ole seni kuuldused kinnitust leidnud. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Tänase hommiku kella 9 seisuga pole Järvamaa inimestel tuvastatud ühtegi koroonaviirusesse nakatumise juhtu, kinnitas Terviseamet.

Palju Järvamaa inimestelt koroonaviiruse kahtlusega inimestelt proove võetud on Terviseameti meedianõunik Eike Kingsepp vastust ei teadnud, sest lisaks terviseametile korraldavad proovide võtmist mitmed partnerid ning arvestust peetakse kinnitust leidnud juhtumite geograafia üle.

"Täna on päiksepaisteline ilm ning soovitan väga kasutada seda looduses jalutamisele, sest päike on tõhus vahend igasuguste viiruste vastu," soovitas meedianõunik.

Terviseameti teatel tuvastas labor eile 68 koroonaviirusesse nakatunut, kokku on haigus Eestis seni tuvastatud 109 inimesel, nendest Harjumaal 54 (50%) Saaremaal 31 (28%), Võrumaal 9 (8%), Tartumaa 6 (7%), Pärnumaal 6 (6%) ja Virumaal 3 (6%).

Kõik nakatunud on kodusel jälgimisel ja eileõhtuse seisuga ei ole haiglaravil neist keegi. Esimene haigestunud patsient on haiglas välja kirjutatud.

Alates 31. jaanuarist on kokku tehtud  843 COVID-19 testi. Eestis on viirushaiguse COVID-19 tuvastamise võimekus täna terviseameti, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Synlabi, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Viru Keskhaigla ja Pärnu haigla laborites.

Koroonaviiruse proov võetakse tervishoiutöötaja otsuse alusel, kes lähtub analüüsivajaduse määramisel juhudefinitsioonist ehk ilmnenud sümptomitest ja sellest, kas inimene on hiljuti viibinud haiguse leviku riskipiirkonnas või võib olla kokku puutunud koroonaviiruse kandjaga. Terviseamet lähtub oma riskihinnangus WHO ja ECDC andmetest, riskihinnangutest ja -analüüsidest ning prognoosist. Võttes arvesse Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) soovitusi on tervisameti hinnangul koroonaviiruse kõrge riski piirkondadeks Hiina Rahvavabariik, Itaalia, Iraan ja Lõuna-Korea. Keskmise riski piirkonnad on Saksamaa, (Nordhein-Westfalen, Baden-Wuerttemberg ja Baieri liidumaa), Prantsusmaa (Auvergne-Rhône-Alpes, Bourgogne-Franche-Comté, Grand Est, Hauts-de-France, Ile-de-France), Tirooli suusakuurordid Austrias, Hispaania (Madriid, Kataloonia ja Baskimaa), Jaapan ja Singapur. Risk nakatumiseks on kõrge inimestele, kes viibivad riikides, kus on laialdane kohapealne levik.

Koroonaviiruse analüüsi saab edukalt teha inimesele, kel on haigussümptomid juba ilmnenud – enne haigusnähtude nagu köha, palavik ja hingamisraskused tekkimist annab analüüs suure tõenäosusega valenegatiivse tulemuse.

Tänase info kohaselt on COVID-19 sümptomid sarnased gripi sümptomitele. Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskuseid. Viirus levib peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomuslikud sümptomid, eelkõige köha.

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on valitsus otsustanud kehtestada Eestis eriolukorra ning rakendada erimeetmeid näiteks on alates esmaspäevast viiakse õppetöö üle üle kaug- ja koduõppevormile. Kõik avalikud kogunemised on keelatud ja kuni 1. maini suletakse muuseumid ja kinod ning teatrietendused, kontserdid ning konverentsid keelatakse. Spordivõistlused on keelatud 1. maini. Piiridel kehtestatakse sanitaarkontroll. Lisaks peatub kruiiside müük Tallinn-Stockholm-Tallinn liinile. Raamatukogud jäävad avatuks piiratud ulatuses

Lisainfot leiab terviseameti temaatiliselt kodulehelt www.terviseamet.ee/uuskoroonaviirus ja terviseameti Facebooki-lehelt siit.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles