iDeal kampaania

Koeru jalgpalliliiga lõpetas mängud naabermaakonnas

I koht Paide lInnameeskond.

FOTO: jalkafoto.com

Mõni aeg tagasi joone alla saanud Eesti vanima eraalgatusliku saalijalgpalliliiga, Koeru saalijalgpalli meistriliiga järjekordne hooaeg pakkus kamaluga sportlikke elamusi, üllatusi ja tuliseid pallilahinguid.

Eelmise aasta võitja FC Järva-Jaani langes juba enne lõpusirget ja suurfavoriit Põltsamaa Sport kaotas superfinaalis üllatuslikult Paide linnameeskonna noortele, kirjutab Viljandi Tuleviku harrastusjalgpallur Marek Tiits.

Liiga formaat nägi ette viit põhiturniiri mängupäeva Järvamaa saalides. Need olid tänavu Koerus, Järva-Jaanis ja Imaveres, kus meeskonnad üksteisega kolm korda läbi mängisid. Tänavuseks hooajaks olid end üles andnud eelmise aasta meister FC Järva-Jaani, Udeva/Havi United, Tori Põrgulised, Põltsamaa Sport, Paide linnameeskond, Jõgeva Wolves, Viljandi Tuleviku harrastajad ja Pärnu Merejumalad.

Põhiturniiri võidukarika nimel käis oodatult armutu võitlus kõigil mängupäevadel. Lõpuks pälvis selle Põltsamaa Sport, kes teenis hooajaga 44 punkti ja edestas lähimat jälitajat FC Järva-Jaanit vaid ühe punktiga. Kolmandaks asetus 39 punktiga Tori Põrguliste võistkond.

Superfinaal vääris nime

Juba seitsmenda hooaja selja taha jätnud liiga finaal peeti esimest korda väljaspool Järvamaad. Kaheksa meeskonda kogunesid Viljandi Kesklinna kooli võimlasse, kus sai kogu päeva jooksul näha tuliseid ja tasavägiseid mänge.

Suurfavoriidiks peeti üsna üksmeelselt Põltsamaa Sporti, kes purjetaski stoilise rahuga alagrupist läbi, võites kõik mängud.

Teise favoriidi, möödunud aasta superfinaali võitja FC Järva-Jaani mängumasin tõrkus algusest peale: alagrupis jäi ta sootuks võiduta ja lõpuks kaotas ka Viljandi Tuleviku harrastajatele, mis andis eelmisele tšempionile vaid seitsmenda koha.

Haaravas pronksimatšis läksid vastamisi Pärnu Merejumalad ja Tori Põrgulised. Võitsid pärnakad, kes alistasid Kert Pulsti kübaratriki toel torilasi 4:2.

Alagrupimängudel kõikuvat minekut näidanud Paide linnameeskonna noortevõistkond murdis end päeva kõige tulisemaks kujunenud kohtumises Viljandi Tuleviku harrastajatega viimase sekundi väravast saadud 6:5 võiduga väljalangemismängudele ning purjetas lõpuks vastu kõiki ootusi finaali, kus oli vastamisi Põltsamaa Spordiga.

Hooaja tipphetk, superfinaal, kujunes tõeliseks maiuspalaks. Paide haaras 1:0 eduseisu, Põltsamaa viigistas, nii punkt punktis jõuti 3:3 viigini. Sealt algas kõik kolm Paide eelnevat tabamust sepistanud Kevin Kärbi soolo: ta virutas viimastel minutitel Põltsamaale veel kolm väravat ning Koeru meistriliiga üllatusterohke hooaeg sai Paide 6:3 võiduga väärilise lõppakordi.

Kogu hooaja parimaks mängijaks valiti meeskondade hääletusel Kaarel Põldmaa Põltsamaa Spordist. Finaali parimaks mängijaks tunnistati Kevin Kärp Paide linnameeskonnast.

Hooaja suurima väravaküti tiitli viis koju Artur Šalda Pärnu Merejumalatest. Samast võistkonnast tuli ka parim väravavaht, Jüri Iljin. Parima noormängija ja veterani tiitli noppisid torilased Arko Saar ja Ahto Saar.

Tagasihoidlikult alustanud kohaliku liiga populaarsus on iga hooajaga suurenenud. Esialgu üksnes Koeru valla meeskondadest koosnenud, seejärel kogu Järva maakonda laienenud ning läinud aastal juba Lääne-Virumaa ja Viljandimaa meeskondi võõrustanud amatöörliiga haare laienes tänavu veelgi: esimest korda liitusid Tori Põrgulised, Pärnu Merejumalad, Põltsamaa Sport ja Jõgeva Wolves.

Liiga eestvedaja ja mängupäevade korraldaja Janno Kupper sõnas, et sportlik tase on ajaga kindlasti tõusnud, ent on siiski kõigile jõukohane. «Parim tunnustus tehtule on see, kui tullakse pärast mängupäeva kätlema ja ütlema, et liiga meeldib mängijaile ja et ajame õiget asja,» lausus ta.

Kupper veab kogu ettevõtmist koos noorte Järvamaa meestega. «Tänavu liitusid toimkonnaga Karl Markus Ots ja Kristjan Ilmjärv, aga näiteks Kevin-Kaur Ulk on meiega olnud juba esimest hooajast saati, kui ta oli alles 11aastane,» täpsustas ta.

See on südamega tehtud töö

Korraldajana on Janno Kupperi suurim mure iga hooaja eel olnud toetajate leidmine. «See läheb iga aastaga üha raskemaks,» ütles ta. «Tänavu oli esimest korda nimisponsor, Koeru Infrateenuste osaühing, kellele oleme väga-väga tänulikud. Muidugi tänan ka teisi toetajaid.»

Mis teeb asjaarmastajate liiga nii populaarseks, et see on esialgse nii-öelda külaliiga olemuse kaotanud ja laienenud maakondade rahvaspordiürituste sarjaks?

Kupperi meelest peitub põhjus fair play’s (ingl aus mäng – toim) ja piirangute puudumises. «Mängida võivad kõik ja meil naudivad jalgpalli kõik,» selgitas ta. «Võib-olla oleme alternatiiviks ka saalijalgpalli rahvaliigale: meie liigas saavad meeskonnad kokku korra-kaks kuus ja naudivad mängu täiega.»

Kupperi ütlust mööda on meeskondade tasemed loomulikult erinevad, aga siin liigas ei võeta seda mitte miinuse, vaid plussina. «Meie mängudel ei lähe löömaks, meil ei alavääristata nõrgemaid, kõik mängivad, nagu oskavad, ja teevad seda südamest. See on rahvasport ja nii see peabki olema. Me teeme seda südamega oma töö, pere ja muu elu kõrvalt,» selgitas ta.

Kupper lisas, et uus hooaeg alustab juba sügisel ja peaaegu kõik tänavused meeskonnad on kinnitanud oma osaluse ka uueks hooajaks. «Mul on väga hea meel, et Koeru saalijalgpalli meistriliiga on kõnetanud teiste maakondade klubisid ja meeskondi,» lausus ta. «Finaal oli tänavu esimest korda väljaspool Järvamaad ning nüüd on Viljandi ja Põltsamaa mehed juba avaldanud soovi ka 2020/2021. hooaja mängupäevi korraldada, mis avab uusi võimalusi nii korralduslikult kui ka toetajate leidmise mõttes.»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles