Orienteerujad said valmis püsirajaga

Kaart käes ja muudkui rühi edasi: orienteerumine teeb tavalise metsamatka palju põnevamaks.

FOTO: Erakogu

Türi Tolli metsas on avatud uus orienteerumise püsirada. Seekord on tegemist MOBO (mobiiliorienteerumise) püsirajaga, millel liikumiseks võid kasutada spetsiaalset mobiilirakendust või paberile prinditud kaarti.

 

MOBO ehk mobiiliorienteerumine teeb võimalikuks läbida orienteerumise püsiradu kaasaegselt, asendades traditsioonilised abivahendid uute, tänapäevaste (nuti)seadmetega. Kolm ühes mobiiltelefon asendab kaarti, kompassi ja märkeseadet. Kogu info mobiiliorienteerumise ja selle kasutamise kohta on kättesaadav MOBO kodulehelt mobo.osport.ee.

Püsirajal on 15 kontrollpunkti. Nende läbimise järjekorra ja aja saab igaüks ise valida. Kõikide punktide läbimisel on raja pikkus 4-5 km. Igal kontrollpunktil on tunnusnumber, QR kood ja tunnustäht. Raja läbimisel fikseeri punkti tunnustäht või MOBO rakendust kasutades pildista QR kood ning saada selle kohta teave koos kõigi osalejate nimedega e-posti teel tyrispordiklubi@gmail.com, facebookis Türi spordiklubide liidule või helista telefoninumbril 58201464. Kõik tagasiside saatjad saavad liikumisürituse “Liigume koos” osaluskaardile märgise ja sarja lõppedes loositakse osalejate vahel välja auhindu.

Kes soovib võrrelda oma orienteerumisvõimeid ning oskusi teistega, see alustagu ja lõpetagu orienteerumine START tähise juurest (kaardil näidatud kolmnurgana), fikseerigu ise kõigi kontrollpunktide läbimise aeg ning edastagu see koos osalusinfoga.

Teine mobiiliorienteerumise püsirada on orienteerumisklubi JOKA eestvedaja Paul Poopuu sõnul Valgehobusemäel. (JT)

TOETA

Orienteerumisklubi JOKA ja Türi spordiklubide liidu poolt korraldatavad tervislikud liikumisüritused on eriolukorra perioodil osalustasuta. Kui aga soovid vabatahtlikult panustada taoliste ürituste toimumisse ja selle tarvis kaartide valmistamisse, siis võid teha selleks annetuse orienteermisklubi JOKA arvelduskontole nr EE901010220016401010 SEB.

Tagasi üles
Back