Ööpäevaga lisandus 7 positiivset testi

Koroonaviiruse testimine.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 881 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest seitse ehk 0,8 protsenti osutusid positiivseks. Järvamaale uusi diagnoosituid ei lisandunud.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes lisandus kuus positiivset testi tulemust Harjumaale (nendest viis Tallinna) ja üks Pärnu maakonda.

22. mai hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 37 inimest, neist kaks on juhitaval hingamisel. Tänaseks on haiglast koju saadetud 314 inimest, lõpetatud 325 haigusjuhtumit.

Tänase seisuga on tervenenud 1508 inimest. Neist 974 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (64,6%), 534 inimese puhul (35,4%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 64 inimese elu.

Eestis on kokku tehtud üle 74 000 esmase testi, nendest 1807 ehk 2,4 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata Terviseameti koroonakaardilt.

Terviseamet tuletab meelde, et hoolimata eriolukorra lõppemisest tuleb haigust COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles