Järvamaale lisandus positiivne testitulemus

Koroonaviiruse testimine

FOTO: Dmitri Kotjuh

Terviseamet andis teada, et ööpäevaga lisandus 8 positiivset testi tulemust. Üks positiivne tulemus lisandus üle pika aja ka Järvamaale. 

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 581 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi. 

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kolm positiivset testi tulemust Ida-Virumaale (kaks Narva linna), neli Harjumaale (kaks Tallinnasse) ja üks Järvamaale. Kolmel juhul oli tegemist nakatumisega pereringis. Kahel juhul on nakatumise päritolu hetkel teadmata. Kolmel juhul nakatuti sünnipäevapeol, kus osales haigustunnustega Venemaalt saabunud külaline, ülejäänud peol osalenud lähevad samuti testimisele.

8. juuli hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kolm inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tänaseks on haiglates COVID-19 haigusjuhtum lõpetatud 391 juhul 378 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 1882 inimest. Neist 1423 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (75,6%), 459 inimese puhul (24,4%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Pese käsi!

Eestis on kokku tehtud enam kui 110 000 esmast testi, nendest 2003 ehk 1,8 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Järvamaal on kokku tehtud 2728 testi, millest 14 on olnud positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata Terviseameti koroonakaardilt.

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tagasi üles