Linnameeskonna noored alistasid vastased

Kuido Saarpuu
Jalgpall.
Jalgpall. Foto: Toomas Huik.

Paide Linnameeskond U21 alistas esmaspäeva õhtul esilliga B 15. vooru tõelises põnevusmängus Nõmme Kalju U21 seisuga 4:3.

Väravaterohkes mängus asus kohtumist juhtima Paide, kui 27. minutil Joel Kokla kauglöök 35- meetrilt latipõrkest väravasse maandus. 33. minutil realiseeris Siim Aeru nurgalöögi peaga väravaks Mikel Gurrutxaga. Vaid neli minutit hiljem teenis Hispaania keskkaitsja otse punase, jättes meeskonna väljakul vähemusse…

Külalised Hiiult haistsid väravavõimalust, ent poisid püsisid kuni poolaja lõpuni vapralt kaitses. Teise kolmveerand tunni algul said vastased kirja avavärava, millele poisid vastasid 56. minutil Ander Ott Valge kuuliga ristnurka- 3:1! Kõik sai alguse äärest, kui oma esimese esiliiga B-s mängu teinud Kert Kendaru andis efektse kannasöödu Kevin Kauberile, kes palli Valgele toimetas.

72. minutil vähendas Paide edu Premium liigas 169 mängu kirja saanud Aleksander Volkov. Vahetusest mängu sekkunud Kevin Metso lõi kodumeeskonna võiduvärava 84. minutil.

Nõmme Kalju U21 lõi küll värava tagasi, ent vaatamata arvulisele ülekaalule enamaks suutelised ei oldud.

Kolm võidupunkti tõstis Paide tabeliliidritele lähemale, sest nii JK Tallinna Kalev U21 kui Tartu JK Welco pidid 15. voorus vastu võtma kaotuse. Teisel kohal paiknev Welco edestab meid nelja silmaga ning tabeliliider Kalev kuuega.

Juba sel laupäeval on U21 taas võistlustules, kui võõrsil kohtutakse Rakvere JK Tarva meeskonnaga.