Laupäevase Järva Teataja tutvustus
Digilehest loe lugusid alates keskööst rubriigist "Paberleht"

FOTO: Järva Teataja

Laupäevane Järva Teataja kirjutab:

* Neljapäeval avati Türil Tolli metsa veeres valla kaasava eelarve toel rajatud Murumuri mängupark, mis on maakonnas esimene koerte ajaveetmiskoht. Paari kuuga ehitatud pargis on koertel kõik võimalused arendada nii füüsilisi võimeid kui ka meeleerksust.

* Koroonaviirusest tingitud ebakindlusele viidates otsustasid Paide-Türi rahvajooksu korraldajad juba augustis, et homseks, 27. septembriks plaanitud Järvamaa spordiaasta tähtsündmus jääb ära. Nukrate rahvajooksjate kõrvalt leiab ka nukraid sportlasi. Paide-Türi distantsi võitudega rahvajooksu ajaloo kõige edukamaks naissportlaseks tõusnud Jekaterina Patjuk ütles, et uudise rahvajooksu ärajäämise kohta võttis ta vastu nukral meelel. «Kahju, et võistlus ära jääb. Lootsin, et saan seal tavapäraselt oma sügisest võistlusvormi kontrollida. Rahvajooks ettevõtmisena mulle väga meeldib,» sõnas ta.

* Järva vallavolikogu otsustas neljapäevasel istungil anda välja esimese Järva valla vapimärgi. Selle au osaliseks sai Tuve Kärner. Volikogu otsuses on kirjas, et Kärner pälvis tunnustuse Järva valla ja Piibe maantee turismivõrgustiku südameks oleva Järva-Jaani vanatehnika muuseumide keskuse rajamise eest. Türi vallavolikogu otsustas samal päeval anda Türi valla aukodaniku nimetuse pikaaegsele haridustöötajale Reiu Sootlale.

* Kui Järva Teatajas ilmus esimene artikkel Paide linnavalitsuse asjaajamise probleemidest kergliiklustee alla jääva maa omaniku Ilmar Kotselaineniga, sai naaberkinnistu kaasomanik Heiki Vessart aimu, et midagi on valesti ka nende maaga. Peale tema on teadmatuses teisedki maaomanikud. Vessart ütles, et eelmisel nädalal linnavalitsusse saadetud meilile, milles nad hakkasid maa maksumusest rääkima, pole vastust siiani. «Asja irooniline külg on see, et maa-amet ootab tänase kuupäevaga meie digiallkirjastatud lepinguid katastrikande tegemiseks, nende poolt on kõik tehtud ja valmis,» lausus ta. «Otsustasime, et maa-ameti dokumente meie ei allkirjasta enne, kui linnavalitsusega on summa kokku lepitud.»

* Neljapäeva pärastlõunal oli Imavere rahvamaja maskidega volinikke täis. Algamas oli Järva vallavolikogu istung, kus läksid hääletusele Järva vallavalitsusele ja volikogu esimehele esitatud umbusaldusavaldused. Paari tunni pärast oli teada ka uus vallavanem.

* Tänavustel Eesti motokrossi-meistrivõistlustel Quad Open klassis hõbemedali võitnud paidelane Sander Lakiza rõõmustab elu esimese suur saavutuse üle siiralt. Aastatepikkune treening ja töö viisid lõpuks eesmärgini kuuluda neljarattaliste tsiklite ohjajate seas Eesti paremikku.

* Eestis on vähe peresid, keda poleks puudutanud Teise maailmasõja sündmused. Vähe pole ka neid, kelle peresid poleks puudutanud küüditamine või põgenemine Eestist. Vähe on aga ilmselt neid, kes on läbielamisi üksikasjalikult päevikusse kandnud. 1944. aastal pani toona 14aastane Saima Parbo päevikusse kirja oma põgenemise loo Eestist. Türilt pärit Janell Assmann , Saima Parbo sugulane, kelleni päevik jõudis, leidis, et see väärib laiemat lugejaskonda, ja otsustas selle raamatuna välja anda.

* Eelmisel nädalal kadus ajalukku mitu kilomeetrit poole sajandi vanust elektriliini Esna ja Järva-Jaani vahel ning oktoobris pärast saagikoristust töö jätkub. Mitmele maaomanikule tähendab see liinide tehnovõrkude talumiskohustuse kadumist. Elektrilevi nimetab ümberehitust liinivõrgu konfiguratsiooni muutmiseks.

* Kolmapäeva õhtul püüdis paidelane Rene Martin oma elu suurima karpkala, mis kaalus 18 kilogrammi. Kohta, kust ta selle konksu otsa sai, Martin ei avalda, sest loodab seal ka edaspidi rahus kalaõnne nautida.

Tagasi üles
Back