Ööpäevaga lisandus 33 positiivset testi

Koroonaviiruse testimine.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2018 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 33 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Ida-Virumaale , kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 14 inimesel. Jõgevamaale lisandus seitse ja  Harjumaale neli. Hiiumaale, Lääne-Virumaale, Pärnumaale, Tartumaale ja Valgamaale üks. Kolmel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht. Reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 39,88.

Haiglaravi vajab 35 inimest

15. oktoobri hommikuse seisuga viibib haiglas 35 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on üks patsient. Koju saadeti 14.10.2020 neli inimest ning 13.10.2020 viidi Tartu Ülikooli Kliinikumis üks patsient üle mitte COVID-19 osakonda, kes ei kajastunud eilses aruandes. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis surnud 68 koroonaviirusesse nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 505 COVID-19 haigusjuhtumit 491 inimesega.

15. oktoobri seisuga on tervenenud 3093 inimest. Neist 2341 inimese (75,7%) haigusjuhtum on lõpetatud, 752 inimese puhul (24,3%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud üle 238 000 esmase testi, nendest 3 980 ehk 1,66 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata terviseameti koroonakaardilt.

Eesti inimesed on olnud tublid, seni kehtestatud piirangud on toiminud

Oleme olnud tublid, kuid ärme kaota valvsust. Kehtestatud piirangud on seni toiminud ja viiruse levik on stabiilne. Lähinädalad näitavad, kas uute nakatunute arv püsib samal tasemel, hakkab langema või tõuseb taas. Ühise pingutusega saame tõkestada viiruse levikut ja jätkata oma tavapärase eluga.

  • Puhka koolivaheajal Eestis. Välisreisid lükka koroonaviiruse kõrge leviku tõttu teistes riikides edasi. Euroopa riikides koroonaviirusesse nakatumine jätkuvalt kasvab. Arvesta, et reisisihtkohtades võivad kehtida erinevad piirangud ning arstiabi ei pruugi olla alati hästi kättesaadav.
  • Kui reisimine on vältimatu, siis tuleb arvestada isolatsioonikohustusega, mille alternatiivina võib teha kaks testi nädalase vahega ning kui tulemused on negatiivsed, võib jätkata tavapärast elu.
  • Kui tööandja otsusel on vajalik täita edasilükkamatuid tööülesandeid, siis on see võimalik pärast esmase testi negatiivse tulemuse teada saamist. Lapsed tohivad kooli minna pärast teise negatiivse testi tulemuse saamist.
  • Kanna maski! Mask on täiendav kaitse lisaks distantsi hoidmisele, heale hügieenile ja mobiilirakendusele HOIA. Maskiga kata nii nina kui ka suu.
  • Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA mobiilirakendust alla laaditud 157 115 korda ja haigeks märkinuid on 96.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Tagasi üles
Back