R, 30.09.2022

Algab puudust kannatavaid lapsi aitav üle-eestiline suurprojekt

Urmas Glase
Algab puudust kannatavaid lapsi aitav üle-eestiline suurprojekt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kõikidel peredel ei jätku raha, et igale lapsele oma jalgratas osta.
Kõikidel peredel ei jätku raha, et igale lapsele oma jalgratas osta. Foto: Marko Saarm

MTÜ Igale Lapsele alustab selle kevadsuve suurprojektiga „Igale lapsele jalgratas“, mille raames kutsutakse kõiki häid Eestimaa inimesi üles puudustkannatavatele lastele ja noortele ära kinkima enda kasutuna seisma jäänud jalgrattaid.


 

„Mäletan hästi seda päeva kui oma esimese ratta sain. See oli aeg, kus sul võis raha olla, aga ratast polnud kuskilt osta. Täna on vastupidi, poed on rattaid täis, aga kõigil ei ole võimalust minna seda sealt ostma. Üheskoos on aga võimalik ka puudust kannatavatele lastele kinkida oma ratas. Paljudel meist on jäänud keldrisse või garaaži seisma vana ratas, mida keegi ei kasuta. Kogume need rattad kokku ja otsime neile uued rõõmsad kasutajad puudustkannatavate laste näol, kellel muidu poleks võimalust päris enda ratast saada,“ kommenteerib projekti üks eestvedajaid Alen Veziko.

Annetatud jalgrattad kogutakse piirkonniti kokku ja need saavad vajadusel hoolduse ning seejärel transporditakse kõik jalgrattad üle Eesti erinevatesse jagamispunktidesse laiali, et need sealt siis juba koostöös erinevate organisatsioonide ning kohalike omavalitsuste lastekaitse- ja sotsiaalosakondadega ning MTÜ Igale Lapsele abiga uutele omanikele edasi toimetada. „Kõik rattad, mis lastele ja noortele üle antakse, on kindlasti liikluskõlbulikud. Samuti ei luba me tänavatele ühtegi ratast ilma kiivrita. Seepärast anname rattad üle alati koos kiivriga,“ täiendab Veziko.

Märksõnad
Tagasi üles