T, 17.05.2022

Paide linnapeaks saab Siret Pihelgas

Tiit Reinberg
Paide linnapeaks saab Siret Pihelgas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Samal ajal kui said avalikuks ka e-hääled, kostis valimisliidu Paide Inimeste Linn peol aplausi ja rõõmuhõiskeid, sest see tõi neile Paides valimisvõidu.
Samal ajal kui said avalikuks ka e-hääled, kostis valimisliidu Paide Inimeste Linn peol aplausi ja rõõmuhõiskeid, sest see tõi neile Paides valimisvõidu. Foto: tekst Tiit Reinberg, fotod Dmitri Kotjuh

Paide linnas on saamas poliitilise kultuuri osaks leppida koalitsiooni suhtes kokku juba enne seda, kui valimissedelid pole veel isegi üle loetud.

Paide poliitikaelu peensusi tundvad inimesed ütlesid valimispäeval Järva Teatajale, et suure tõenäosusega on linnas sündimas erakondade koalitsioon ning valimisliidud Paide - Inimeste Linn ja Uus Paide jäävad opositsiooni.

Mitme juhtivpoliitiku soov oli, et Keskerakond, Isamaa, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Reformierakond teeksid koalitsiooni hoolimata sellest, kes kui palju hääli saab. Tähtis on, et nende käes oleks volikogus enamus. Selline kokkulepe tähendanuks sedagi, et kui volikogus oleks enamuse saanud kolm erakonda, poleks neljandat nii-öelda üle parda visatud.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Tagasi üles