Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Vaateakende projekt teeb hooandjate toel marulist lõpuspurti

Väätsa rahvamaja vaateaknad ja jõuluturg FOTO: Dmitri Kotjuh

30. novembril avatakse Väätsa rahvamajal taas jõulumeelsed vaateaknad. Koos hooandjatega eesmärgiks seatud toetussummast on nüüd puudu vaid paarsada eurot.

Ettevõtmise üks algataja Lauri Läänemets selgitas, et kui varasematel aastatel on nad heade toetajate abiga Hooandja abil kogunud nii 1000-1500 eurot, siis tänavu on eesmärgiks seatud 2500 euro kokkusaamine. “Olgu selleks katkiläinud mootorid või algusketid, eks alati on vaja teatud üldkulutusi teha, kuid sel korral on küsitav summa tavapärasest suurem ennekõike kahel põhjusel,” avaldas ta. “Üheks põhjuseks on see, et Väätsa rahvamaja oli renoveerimisel ja tänasel päeval me igale poole kinnitusteks auke puurida ei saa. Nii võtsime tegelikult juba eelmisel aastal vaateakende tegemisel kasutusele puidust karkassid, mis andis aknale rohkem sügavust ja võimaldab lahendada ka erinevad kinnitusprobleemid ehk lasi inimeste fantaasial kõrgemalt lennata. Samuti tuleb nüüd teatud mootorilahendused ringi teha.”

Veel tõi Läänemets välja, et igale vaateaknale oleks vaja muudetava tugevusega valgustust, mis võimaldaks uudistajatel aknakujunduse detaile paremini näha. “Hooandja raha eest peaksime vähemalt pooltele akendele ka vajaliku valgustuse ostud saama,” pakkus ta. “Nii see, kui karkasside ehitamine on ühelt poolt taustatööd, kuid annavad minu meelest lõpptulemusele siiski väga palju juurde.”

Hooandjas saab vaateakende projekti toetada 28. novembrini. Kui veel nädal tagasi oli raha 93 inimese toel koos 1494 eurot, siis nüüdseks on hooandjaid olnud juba 133 ja raha kogunenud 2096 eurot.

Jõuluakende meisterdajaid oodatakse Väätsale juba advendinädalavahetuseks, 27. ja 28. novembriks. Teisipäeval, 30. novembril avatakse vaateakende projekt koos kella 18st 20ni toimuva jõuluturuga.

Olgu öeldud, et Väätsal jõuluturg toimub detsembris kolmel korral, lisaks vaateakende avamispäevale ka 12. ja 19. detsembril kell 17-19. Teine jõuluturg on pühendatud kohalikule kunstile ja käsitööle.

Kokku peaks Väätsa rahvamajal sel korral kaunistatud saama poolsada vaateakent. Vaateaknad jäävad imetlemiseks 6. jaanuarini. (JT)

Tagasi üles
Back