E, 3.10.2022

Õpilasi oodatakse liikuma

Järva Teataja
Õpilasi oodatakse liikuma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Pixabay

Projekti „Looduse kilomeetrid“ eesmärgiks on kutsuda õpilasi liikuma ning koguma kilomeetreid koduümbruse terviseradadel looduses.

Projekt aitab avardada teadmisi iseseisva liikumisharrastuse kohta ning kujundada digipädevust kehalise aktiivsuse mitmekesistamiseks mõeldud rakenduste abil.

Liikumist võib arvestada jalutamise, jooksmise, jalgrattasõidu, rulluisutamise vms põhjal. Kokku arvestatakse kooli põhiselt kõikide osalejate läbitud kilomeetrid. Soovitatav on välja tuua läbitud kilomeetrid kogu koolipere põhiselt (ka. koolipersonal).

Kooli põhiselt kogub kooli kontaktisik (kehalise kasvatuse õpetaja, huvijuht vms) õpilaste / koolipere poolt fikseeritud ja läbitud kilomeetrid kokku ning edastab need Eesti Koolispordi Liidule hiljemalt 1. juuniks.

Õpetajal on arvestuse pidamiseks ja tulemuste koondamiseks vaba voli. Soovituslik on kasutada selleks mõnda juba tuttavat digirakendust, näiteks liikumispäeviku platvormi.

Kõigi „Looduse kilomeetrid“ projektis osalenud koolide vahel, kes saadavad kokkuvõtte läbitud kilomeetritest hiljemalt 1. juuniks, loositakse välja erinevat spordivarustust ja auhindu.

Kilomeetrite kogumisest oodatakse aadressile info@koolisport.ee ka fotosid. (JT)

Märksõnad
Tagasi üles