T, 6.12.2022

Kooli riietusruumist leiti oimetu külaline

Merit Männi
, ajakirjanik
Kooli riietusruumist leiti oimetu külaline
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laupa kooli õpilased Kaisa Tähiste ja Georg Tee kasutasid võimalust koos eriskummalise külalisega ühisfoto tarbeks poseerida. Ei satu ju selline külaline koolimajja iga päev.
Laupa kooli õpilased Kaisa Tähiste ja Georg Tee kasutasid võimalust koos eriskummalise külalisega ühisfoto tarbeks poseerida. Ei satu ju selline külaline koolimajja iga päev. Foto: Laupa kooli roheblogi

Pärnu jõe ääres asuv Laupa mõisakool on nagu looduskeskus. Aknast välja vaadates võib silmata jõel ujuvaid luiki, vee ääres toimetavad saarmad, mõisapargi puude õõnsuses elavad kosklad ja putukatel on pargis suisa oma hotell. Eelmisel nädalal aga leiti mõisa keldrikorruselt veel üks fauna esindaja, kes just iga päev inimeste silme alla ei satu.

Kooli direktori Kaarel Aluoja selgitusel märkasid keldrikorrusel asuvas riietusruumis põrandal olevat tegelast kooli esimesena jõudnud töötajad. Nurgas maas oli miski, mis nägi välja justkui kortsus riidelapp. Lähemalt uurides selgus aga, et tegemist on hoopis nahklapiga. Nahklapp – just sedasi kutsutakse Muhu murdes nahkhiirt. Veel lähemal uurimisel tuli välja, et põrandal kössitanud isend on pruun-suurkõrv (Plecotus auritus), kes on Eestis elavates nahkhiirlastest kõige omapärasema välimusega.

Tema selg on helepruun, kõht beežikas ning nägu hele ja punaka varjundiga. Eriliseks muudavad nahklapi välimuse tema laiad kõrvad, mis on peaaegu sama pikad kui keha.

Märksõnad
Tagasi üles