N, 2.02.2023

Kunstigaraažis ootab uudistamist seinatäite viisi maale

Eva Klaas
, reporter
Kunstigaraažis ootab uudistamist seinatäite viisi maale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kesk-Eesti kunstnike liidu liikme Raija Merilä kaasa ja temaga ühise kodugalerii pidaja Ilkka Porkka on suur kunstihuviline, raamija ja klaasistaja. Viimased kuu aega on suur osa tema asjast kulunud kunstigaraaži kohandamisele.
Kesk-Eesti kunstnike liidu liikme Raija Merilä kaasa ja temaga ühise kodugalerii pidaja Ilkka Porkka on suur kunstihuviline, raamija ja klaasistaja. Viimased kuu aega on suur osa tema asjast kulunud kunstigaraaži kohandamisele. Foto: Dmitri Kotjuh

Raija Merilä kodugalerii ja Kesk-Eesti kunstnike liit korraldavad ühiselt kaks päeva vältava kunstiürituse. Kui täna avatakse suure kunstinädalavahetuse käigus eksklusiivse kunstigaraaži uksed, siis homme on kõik oodatud külastama Raija Merilä kodugaleriid.

Kunstigaraažis, mis asub Tööstuse 36 hoone sisehoovis, on keskpäevast uudistada seinte täied kunsti, peamiselt maale. Sinna on koondatud sellised teosed, mida saab osta. Pärastlõunal kella kahest algavad oksjonid, kus kunstiteoste hinnad hakkavad pihta viiest eurost, mõni suuremate mõõtmete või erilisema väärtusega töö on veidi kallima alghinnaga.

Kesk-Eesti kunstnike liidu ruumid, kunstigaraaž ja Raija Merilä kodugalerii asuvad lähestikku. Kunstnike liidu liikme Raija Merilä kaasa ja temaga ühise kodugalerii pidaja Ilkka Porkka ei ole küll kunstnik, kuid suur kunstihuviline, raamija ja klaasistaja. «See hind, millega tööd müüki lähevad, on sisuliselt raami hind,» sõnas ta.

Tagasi üles