L, 28.01.2023

Änari surmaõnnetuse uurimine lõppes: autojuhil polnud võimalik õnnetust vältida

Änari surmaõnnetuse uurimine lõppes: autojuhil polnud võimalik õnnetust vältida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koht Änari külas, kus traagilises õnnetuses sõitis auto otsa uue aasta puhul ilutulestikku lasknud seltskonnale.
Koht Änari külas, kus traagilises õnnetuses sõitis auto otsa uue aasta puhul ilutulestikku lasknud seltskonnale. Foto: Dmitri Kotjuh

Eelmise aasta esimestel tundidel Türi vallas Änaris juhtunud kaks inimelu nõudnud traagiline liiklusõnnetus sai sel nädalal lõpliku lahendi ning juhtunu uurimiseks algatatud kriminaalmenetlus lõpetati. Nii prokuratuur kui ka Tallinna ringkonnakohus jõudsid järeldusele, et liiklusõnnetuseni viinud olukorra tekitasid jalakäijad, kes läksid halva nähtavuse tingimustes sõiduteele, ja neile autoga otsa sõitnud juhil polnud võimalik õnnetust vältida.

Änari külas uut aastat vastu võtnud seltskond läks 2021. aasta viimastel minutitel õue Kirna–Virika–Änari tee äärde, et lasta uue aasta saabumise puhul ilutulestikku. Kaasa võeti ka kaheaastana laps. Ilutulestik paigutati üle tee põllu ääres olevasse taskusse ja seda hakati laskma umbes viis minutit enne keskööd.

Seltskond vaatas ilutulestikku sõiduteel seistes. Kell 0.40 lähenes neile Kirna poolt Volvo V70, roolis 36aastane Kaarel. Väljas oli pime, nähtavust piirasid tihe udu ja ilutulestikust tingitud valgusmüra.

Märksõnad
Tagasi üles