E, 2.10.2023

Kaunid maalingud ootasid leidjat üle saja aasta

Merit Männi
, ajakirjanik
Facebook
Comments
«Üle saja aasta on need maalingud mitme seinavärvi ja pahtlikihi all peidus olnud ja kohati ka tuhmunud, ent väga hästi on näha, et omal ajal on meister nendega hulga vaeva näinud,» osutab direktor Jaanus Roosileht vana värvi alt välja tulnud tööle.
«Üle saja aasta on need maalingud mitme seinavärvi ja pahtlikihi all peidus olnud ja kohati ka tuhmunud, ent väga hästi on näha, et omal ajal on meister nendega hulga vaeva näinud,» osutab direktor Jaanus Roosileht vana värvi alt välja tulnud tööle. Foto: Dmitri Kotjuh

See, et Kabala mõisakool tähistab sügisel sajandat tegutsemisaastat ja ootab vilistlasi kokkutulekule, oli üks ajend, et vana mõisahoone trepihalli seintele sel kevadel kerge värskendus­kuur teha. Uus pahtlikiht, kuhu vaja, ja värske värv peale – keerulist pole ju midagi. Sünnipäevalistel ja kooliperelgi on pärast ilusam vaadata.

Ent kui ühest nurgast pahtlilabidaga vana värvi eemaldama hakates paljastus selle alt midagi üllatavat, sundis see tegijaid hooldusremondile ajutiselt pidurit tõmbama.

Etteruttavalt võib öelda, et saja aasta juubeliks valmistuvas mõisakoolis nüüd juba värskendustööd jätkuvad, ent ootamatult üllatanud vahejuhtum pakkus põnevust nii kooliperele kui ka kohal käinud muinsuskaitse­ekspertidele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles