Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Muusika leevendab pingeid

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Muusikateraapias osalemine kliendilt varasemat pillimängukogemust ei eelda, kinnitab muusikaterapeut Alice Pehk. | FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Kui stress rõhub, aga sõnu tundeid väljendada napib, on abi muusikateraapiast. See sobib ka inimestele, kes usuvad end täiesti ebamusikaalsed olevat, kinnitab muusikaterapeut türilane Alice Pehk.

Mis on muusikateraapia? On see muusika kuulamine või musitseerimine?


Kasutatakse nii üht kui ka teist. Mõnele kliendile sobivad rohkem kuulamise ja teisele muusika tekitamisega seonduvad tegevused.
Muusika saatel lõdvestumine võib olla küll teraapia üks osa, aga mitte põhiline. Paljud arvavadki seda, et muusikateraapia põhineb üksnes mingi muusika kuulamisel, sest sellel muusikal on mingi toime, mis kuulamisel avaldub.
Muusikateraapia pärisosa on aga musitseerimine, muusikaterapeudil on ka need spetsiifilised oskused, kuidas ta saab klienti suunata isegi siis, kui see klient pole kunagi ühtki pilli näinud ega puutunud.

Tagasi üles