Aasta ema tiitel otsib omanikku

Naiskodukaitse Järva ringkonna esinaine Kaire Lõhmus ja Järva maavanem Tiina Oraste kuulutasid emaks olemise väärtustamiseks 1.märtsil välja "Järvamaa aasta ema 2013" konkursi. Aasta ema konkursile saab kandidaate esitada 31. märtsini.

Aasta ema konkursile võivad kandidaate esitada nii omavalitsused, asutused-ettevõtted kui ka üksikisikud. Kirjalikud ettepanekud tuleb saata elektrooniliselt e-posti aadressile: tiia@naiskodukaitse.ee või paberkandjal aadressil: Rüütli 25, Paide, 72713. Taotluse võib tuua ka isiklikult Järva maavalitsuse valvelauda.
Taotluses tuleb ära märkida kandidaadi nimi, sünniaeg, elukoht, laste arv ja nende vanus ning vabas vormis kirjeldus ja põhjendus, miks just see ema on väärt Järvamaa aasta ema 2013 tiitlit. Samuti tuleks lisada ka taotluse esitaja nimi ning kontaktandmed.
Konkursi statuudi järgi on Järvamaa aasta ema konkursile sobiv kandidaat Järva maakonnas elav naine, pühendunud ja väärikas ema, kelle laps või lapsed võivad olla ka kasulapsed.
3. aprillil kogunevasse konkursi žüriisse kuulub kolm Naiskodukaitse Järva ringkonna esindajat ja neli ühiskonnas lugupeetud Järvamaa kodanikku. Uuendusena avalikustatakse aasta ema nädal aega enne tiitli üleandmist. Aasta ema tiitel hõisatakse välja ja antakse üle emadepäevale eelneva reedel, 10. mail Türi Kultuurimajas peetaval emadepäeva kontserdil, kus tunnuskirja annavad aasta emale üle maavanem Tiina Oraste ja Naiskodukaitse Järva ringkonnaesinaine Kaire Lõhmus.
Auhinnad on aasta ema tiitlile väärilised, ühe kingitusena saab ta Järvamaa kunstniku poolt valmistatud taiese.

Tagasi üles