Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Parem pension seenioridele teeb ka laste ja lastelaste elu oluliselt kergemaks Kuu aega tagasi oli riigikogus esimesel lugemisel eelnõu, mis rõõmustab rohkem kui 280 000 inimest otseselt ja annab kindlustunde kõigile neile, kes lähiajal pensioniealiseks saavad. Nimelt esitas reformierakondlasest rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus valitsuse eelnõu «Tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu», mis vabastab kõik pensionärid, nii töötavad kui ka vanaduspõlve pidavad, tulumaksust keskmise pensioni ulatuses.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Lehtede koristusse tasub suhtuda laisalt Mis oleks, kui jätaksime koduaias, haljasaladel ja parkides lehed riisumata? Eluslooduse loomulik aineringe on täiuslik süsteem, millest tasub eeskuju võtta. Metsas langenud lehti ei riisuta, need lagunevad kohapeal ja rikastavad mulda toitainetega. Midagi ei lähe kaotsi ega jää üle. Ka aias või pargis jõuavad lehtede lagunedes toitained tagasi mulda ja sealt uuesti juurte kaudu taimedesse. Lagunevad lehed on nii murule, puudele kui ka põõsastele loomulik väetis.
Türi valis muutuste tee Head Türi inimesed! Oleme teile tänulikud, et valisite muutuse. Meie valimisliidul ja meie valijatel oli üks suur eesmärk – anda Türi vallale uus hoog. Seda hakkame koalitsioonipartneritega tänu teile ellu viima. Hindame senitehtut, asume Türi vallas looma, mitte olemasolevat lammutama.Üks meie olulisimaid lubadusi oli pöörata tagasi Retla-Kabala kooli kärpimisotsus, mida me ka kohe teha püüame – oleme juba asunud lahendusi otsima. Seisame väikekoolide eest ka igal muul moel. Koolide hoidmine ja arendamine on laiemalt osa kogukondade hoidmisest ja arendamisest, sest kool on kogukonna süda.
Präänikud vastutustundlikele On üsna tavapärane, kui valitsus peatab valimiste eel otsused, mis ei pruugi kõigile meeldida, aga ka ebamoraalne, kui kaalul on inimeste elu ja tervis. Koroona ajal on. Pole ka ebatavaline, kui valimiste eel jagatakse kodanikele raha, ent pole eetiline, kui läbi on kaalumata selle otstarbekus ja üles tunnistamata võimaluste piirid. Nüüd juhtuski valimise eelõhtul niimoodi, et üks koalitsioonipartei võttis valitsuses aja maha ja lubas inimestele vaktsineerimatuse eest sularaha avaliku kirjaga partnerile.
Eestisse tuleb luua vaktsiinikahjustuste fond Eesti valmistub koroonapiirangutest väljumiseks, kuid paralleelselt peame otsima vastuseid mitmele olulisele küsimusele. Värskelt valminud antikehade uuringu järgi tundub, et piirangutest saab loobuda päevapealt, kuid murekoht on endiselt eakad inimesed. Nende seas on antikehadest praegu veel ilma küll üksnes 15 protsenti, aga see on küllalt suur hulk, et nakatunute arvu suurenedes võib haiglaravile tekkida liiga suur koormus.
Pipi-Liis Siemann – luba ma aitan sul mõista (2) Hea Pipi-Liis Siemann! Lugesin üllatusega Järva Teatajast sinu arvamuslugu minu kohta. Mind just üllataski, et võtsid vaevaks kurja sõnaga kirjutada minust, mitte arvustada lahendusi, mille sinu konkurentidena oleme välja pakkunud. Kõige selle juures unustasid aga üldse rääkida sellest, mille eest ise seisate. Algul pidasin seda vastulauseks minu hiljuti ilmunud arvamusloole, aga kontrollides ei leidnud, et oleksin seal sinu nime või teie valimisliitu maininud, keskendusin vaid oma visioonile.
Teist alandades ei ülenduta iial Parafraseerides klassikuid: kui Türi vald on «toppama jäänud arenguga sumbunud konnatiik», siis jah, just sellises «konnatiigis» ma elada sooviksingi! Neid inimesi, kes nii mõtlevad, paistab õnneks peale vallavanema olevat veel teisigi. Näeme, et Türi vallas on rahvastiku vähenemine niisama hästi kui peatunud, juurde on tulnud elanikke ja ettevõtteid ning gümnaasium on õpilastest pungil. Kliimakava koostame koos Järva valla ja Paide linnaga, oleme edukad paljude ehitus- ja teenusearenduse projektide elluviimisel ning piirkonna ettevõtjad on rahul, et Türi valla ametnikud aitavad kiirelt ja asjalikult lubasid-reegleid korda ajada.Kõik see, mis näiteks Lauri Läänemetsale paistab mõttetu, on paljude arvates lausa suurepärane.
Tagasi üles
Back