Pilkupüüdvad mustad tomatid müüvad end ise Järvamaa äärealal Kärus kogub mitmendat aastat tähelepanu teeäärne taimemüük. Tähelepanuväärne on see sel põhjusel, et müük käib iseteeninduse vormis. Inimene läheb kohapeale, valib taime ja jätab raha keedupotti või teeb ülekande. Kogu tegevuse juures ei ole ühtegi inimest. Ainus reklaam on Facebooki lehe «Potitomat» kutse: «Taimed jätkuvalt müügil, Jaama 17, Käru alevik, Türi vald, Järvamaa. Iseteenindus 24/7.»

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Aasta ema on kodukülas koolijuhataja «Kümme aastat ei ole ma haige olnud, aga esmaspäeval mõtlesin küll, et võtan haiguslehe,» ütleb Järvamaa aasta emaks kuulutatud Vodja kooli juhataja Riina Põldvee eelmisel laupäeval Vodjale koduõue kätte toodud ehmatuse peale. Igapäevaelus hoidub Riina pigem avalikust tähelepanust. «Sain nagu puuga pähe! Tiitli vastuvõtmisel ei tulnud mul vallalehe toimetaja küsimusele hetke kirjeldamiseks huultele ühtegi muud sõna kui «armastus»,» lausub ta. «Ma ei taha olla kuidagi paatoslik, aga hindan tingimusteta armastust. Olen lastele öelnud, et ükskõik mis on juhtunud ja mis olekus nad on, kodu on alati olemas ja ootab.»
Noor õde saab maakonnahaiglas kõike proovida Järvamaa haigla siseosakonna õde Kätlin Rikberg on korra elus kogenud valge kitli sündroomi. Ta poleks uskunud, et võib tunduda mõnele patsiendile nii hirmutav, et too kattub üleni külma higiga ja tõmbub hirmust krampi. «See on päriselt olemas. Mees värises nagu haavaleht, oli kaltsmärg ja näost valge,» sõnas ta. Õnneks on see seik jäänud Rikbergi kogemustepagasis ainsaks, enamik inimesi tunneb teda nähes ennast ikka rahulikult ja turvaliselt.
Tagasi üles
Back