E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Raha sai nii pink kui ka lihtsate väärtuste monument

Merili Nikkolo
, peatoimetaja
Facebook
Comments
"Regilaul uues kuues" 2009.
"Regilaul uues kuues" 2009. Foto: Andrus Eesmaa / Järva Teataja

Järvamaa pärandi sihtkapital annab välja neli stipendiumit. Toetust saavad omaaegse riigimehe Karl Selteri ja kultuurikandja Sale Talviste mälestuse jäädvustamine ning noortesündmus «Regilaul uues kuues» ja lihtsate väärtuste monumenti Türil.


Kokku laekus seekord viis taotlust. «Kahjuks ei ole sihtkapitalile tehtavad annetused nii suured, et toetada näiteks rahvariiete valmistamist. Samas oleks see suur eesmärk ja suur tahe meie inimestelt kui me seda teha saaksime,» märkis Järvamaa Kogukonnafondi nõukogu esimees Valev Väljaots.

««Regilaul uues kuues» sündmust toetame juba kolmandat korda. Selle eestvedaja Ulvi Tamm on südamega asja tegev inimene ning kuigi sündmus ei ole enam ammu maakonnapõhine, siis väike toetus pärandi sihtkapitalilt tunnustab noortele suunatud ettevõtmist siin Järvamaal,» ütles ta.

Väljaots lausus, et Sale Talviste on meie seast lahkunud alles hiljuti. «Tema entusiastlik tegevus kultuurivallas on paljudel meeles ning tema mälestuse jäädvustamine pingi näol Sargvere mõisas on väga asjakohane,» märkis ta.
Väljaots ütles, et omaaegne riigimees Karl Selter, kelle sünnist möödub 115 aastat ning kes on pärit Järvamaalt Koeru vallast Puhmu külast, on ehk teenimatult jäänud teiste suurte riigimeeste varju. «Koeru valla rahvas plaanib suuremat sündmust mille käigus paigaldatakse mälestuskivi ja infotahvel,» lisas Valev Väljaots.

Veel märkis ta, et tihti kui kuuldakse või loetakse sõna „pärand“, siis mõeldakse millelegi väga vanale ning selle säilitamisele. Tegelikult luuakse pärandit hetkest kui see sünnib. Millel on rohkem väärtust seda kantakse põlvest põlve. Seepärast on annetus Järvamaa pärandi sihtkapitalile tegelikult kogukondlik toetus meie olemuse edasikandmiseks. Seetõttu leiab toetust ka lihtsate väärtuste monumendi loomine Türil.
Järvamaa pärandi toetuseks saan annetuse teha: SA Järvamaa Kogukonnafond a/a 221047634001 Swedbank. (JT)

Facebook
Comments
Tagasi üles