Äge vihmasadu tõi kaasa rahe ja kahjustused

Silvi Lukjanov
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Lugeja pilt

Eile Imaveres äkitselt alanud vihmasadu koos rahega tõi kaasa katastroofilaadse olukorra, mille eemaldamisega ollakse ametis veel tänagi.

Imavere abivallavanem Anneli Siimussaar ütles, et umbes kella viie paiku õhtul algas Imavere alevikus äkitselt vihmasadu, millest ta on siiani šokis. „Meile lausa katastroof, mis loodus ikka võib teha. Vähemalt 50 minutit kallas kui pangest, igal pool oli vett üle 20 sentimeetri, lisaks vihmale sadas rahet nii, et maa oli  valge. Valgeid laike on veel tänagi põõsaste all näha,“ iseloomustas ta.

Vihma kallas sedavõrd tugvalt, et vihmakahjustusi said Siimussaare sõnul nii koolimaja, rahvamaja kui ka noortemaja.

"Hoonete katuste vihmaveerennid ei suutnud nii suures koguses vett korraga vastu võtta ja see tuli läbi katuse ruumidesse. Keldrikorrusel asuva noortemaja põrand on veel tänagi märg," rääkis ta.

Koheselt pärast vihma alustati hoogsalt tagajärgede eemaldamisega, milleks kasutati ka pumpasid. Abis olid ka mitmed noored. Tööd jätkuvad tänagi.

Ümberkaudsed külad jäid suurest vihmasajust puutumata.

Märksõnad

Tagasi üles