Koolisööklatel soovitatakse valmistada hõimurahvaste roogi

Odra-kohupiimakarask suitsujuustuvahuga.

FOTO: Erlis Schönberg

Oktoobrikuus kutsuvad kultuuripärandi aasta toimkond ja MTÜ Fenno-Ugria Asutus Eesti koole üles uurima ja proovima meie hõimurahvaste kireva köögi retsepte.

Igal aastal tähistatakse Eestis oktoobri kolmandal laupäeval riikliku tähtpäevana hõimupäeva, et väärtustada soome-ugri rahvaste kultuuri. Kultuuripärandi aastal on hõimupäev 19. oktoobril, ent kuna sündmusi jätkub pea kõigisse oktoobripäevadesse, siis on tegu hõimukuuga.

Projektiga "Hõimupäev koolisööklas" on oodatud liituma kõik Eesti koolid – nii väikesed kui ka suured, nii maal kui ka linnas. Osaleda on võimalik lastel, lapsevanematel, õpetajatel, koolikokkadel ja toitlustusfirmadel.

Korraldajad kutsuvad koole, koolikokkasid ja toitlustusettevõtteid üles pakkuma koolisööklas soome-ugri menüüd. Samuti võiksid õpilased koos õpetajatega valmistada soome-ugri toite tööõpetuse või kokanduse tundides. Hõimurahvaste toitude valmistamise õpetused saavad kõigile huvilistele kättesaadavaks videotena  Finno-Ugric Tastes Youtube'i kanalis, lisaks  toimuvad teabepäevad projektiga liitunud koolide kokkadele ja õpetajatele:

12. september Tartu, Maitseelamuse Koda; 17. september  Väimela, Võrumaa Kutsehariduskeskus;
19. september Pärnu, Pärnumaa Kutsehariduskeskus; 27. september - Tallinn, Rahvaülikool.

Koolitustele registreerumiseks palutakse koolidel huvist teada anda 10. septembriks aadressil finnougrictastes@gmail.com.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles