/nginx/o/2013/09/20/2380461t1he7e5.jpg)
Eile õhtul tõmbas mootorrattaklubi Alempois endale tähelepanu Türi linna vahel tehnikat müristades, andes nii oma olemasolust teada. Klubi ametlikkuse kinnitusena õnnistasid nad kirikus ka lipu.
Motoklubi üks asutajaliige Margus Limberg tunnistas, et mõte asjaarmastajad klubi ridadesse koondada küpses juba aastaid. «Sel suvel võtsime südame rindu ja tegime ära,» ütles ta.
Türilased on vinged rattaehitajad
Limbergi ütlust mööda on klubi põhituumik juba aastaid tuttavad ja koos mootorrattaüritustel osalenud. «Türi on Eestis tuntud motokant, seda nii sportliku kui harrastusliku poole pealt,» kinnitas ta.
Viimastel aastatel on Türi tsikliehitajad üle–eestilistelt võistlustelt koju toonud mitu auhinda. Limbergi hinnangul on kohalikud tsiklimehed tõelised asjaarmastajad, kes on mootorrataste ülesehitusel leidlikud.
Klubi nimel Alempois oli Limbergi selgitusel pikk saamislugu. «Eks neid nimesid pakuti igasuguseid, kuid lõpuks jäi ajaloolise taustaga nimi siiski kõige paremini kõlama,» lausus ta. «Alempois oli muistne Eesti maakond, mille piirid hõlmasid ka Türi ümbrust.»
Klubi vapil ja lipul tõid tsiklimehed sisse ka Järvamaale omase nelja kuninga teema, kujutades seda neljaharulise krooniga.
Limbergi meelest sobib ajalooline taust motoklubile hästi. «See on praegune trend. Varem kasutati rohkem mootorratta temaatikat, kuid nüüd püütakse leida just midagi muud,» lausus ta. Klubi sümboolikat kannavad liikmed eeskätt särkidel, mis on seljas ühistel väljasõitudel. Mõistagi on seltskonnal alati kaasas klubi lipp, mis on nüüdsest püha.
Eilse seisuga oli klubil 32 liiget Türilt, Paidest ja lähiümbrusest. Limberg märkis, et mootorratta liigi ja vanuse järgi pole klubisse kuuluvusel piiranguid. «Meie klubi liikmeil on igasuguseid rattaid ja mõnel veel polegi ratast, kuid on siiras huvi motonduse vastu,» ütles ta.
Õige mootorrattur trotsib ilma
Limberg kinnitas, et uued liikmed on Alempoisi alati teretulnud, kuid peavad esmalt saama soovituse kahelt klubi liikmelt ja läbima kaheaastase katseaja. «Kui motofänn end selle ajaga tõestab ja korralikult üleval peab, kinnitame ta katseaja lõppedes täieõiguslikuks liikmeks,» lubas ta.
Limberg kinnitas, et klubi on valmis aktiivseks tegevuseks. «Tahame koos käia motoüritustel, teha kokkusaamisi, ühisüritusi, püüame üksteist aidata ja tutvustada motondust kui elustiili ja meeldivat harrastust,» selgitas ta. «Just sellisteks tegevusteks klubid ellu kutsutaksegi.»
Kuigi kuiva ja sooja aega pole Eestis pikalt, ei ole tsiklimehed viriseja rahvas. Limberg naljatas, et õiget mootorratturit iseloomustavad ikka sõnad: «Pole halba ilma, on vaid halb riietus!»
Türi mootorrattur Silvar Algpeus, kes kuulub samuti Alempoisi ridadesse tunnistas, et tunneb klubi loomisest rõõmu. «Seda oli ammu vaja,» kinnitas ta. «Järvamaal on küll üks mootorratturite klubi, kuid see tegutseb põhiliselt Koerus ja selle ümbruses. Türi ja Paide mootorratturitele jääb see natuke kaugeks ja puuduvad ka isiklikud tutvused,» põhjendas ta.
Algpeusi meelest peab klubil olema ühtne vaim ja head sõprussuhted, muidu vajub asi laiali. «Loodan, et meie klubiga nii ei juhtu!»
TEAVE
Järvamaa esimene motoklubi Connexus loodi 26. augustil 2000 Koerus. Klubi lipp õnnistati 10. juunil Koeru kirikus. Klubil on kümme tegevliiget ja neli auliiget, keda pole enam elavate kirjas. Üks auliikmeist, Meelis Noor, oli klubi idee algataja, kuid ei jõudnud päevagi ise sellesse klubisse kuuluda. Klubi tegutseb praegugi.