Endine Rahvaliidu Järvamaa juht läks Reformierakonda üle

Endine Väätsa vallavanem Kaja Sepp lahkus Rahvaliidu ridadest.

FOTO: Andrus Eesmaa / Järva Teataja

Täna teatas endine Rahvaliidu Järvamaa maakonnaühenduse juht Kaja Sepp koos endise rahandusministri Aivar Sõerdi ja riigikogu liikme Tarmo Männiga, et on otsustanud lahkuda Rahvaliidust.

Endised rahvaliitlased teatasid ühispöördumises, et lahkumise põhjus on maailmavaatelised erimeelsused. «Astusime Rahvaliitu ajal, mil erakonnal oli selge suund ja kindel roll Eesti riigi ülesehitamisel ja arendamisel ning tugev juhtimine, mille tulemusel suutis erakond kanda oma missiooni ja kaitsta oma valijate huve. Nüüd on olukord sootuks teistsugune. Tänasele Rahvaliidule on mõjunud laastavalt erakonnasisene suunamuutmise survestus. Riigikogu külastanud jõuluvana kingitud kompass oli siiski õigustatud - Rahvaliit on kaotanud selge orientatsiooni. Me ei pea õigeks teguviisi, kus poliitikud oma eesmärkide saavutamiseks püüavad muuta kogu erakonna seniseid vaateid ja väärtusi,» kirjutavad nad.

Sepa, Sõerdi ja Männi ütlust mööda on Rahvaliidu kongressil võetud hoiak ühendada jõud vasaktsentristlike erakondadega tähendab erakonna liikmetele sisuliselt valikut kahe suure poliitilise suuna vahel. «Peame õigeks kuuluda sellele poolele, mis vastab meie maailmavaatele. Me ei saa nõustuda, et seni tsentrist paremal asetsev erakond muudetakse vasakpoolseks,» teatasid nad pöördumises.
Endised rahvaliitlased ütlevad, et majanduslanguse tingimustes tuleb igal erakonnal näha ühiskonda ja riiki tervikuna ning teha neidki otsuseid, mis esmapilgul laialdast toetust ei leia.

Nad kirjutavad pöördumises, et nende otsus on pikalt kaalutletud. «See sai alguse möödunud aasta kevadel, mil Rahvaliit otsustas mitte võtta valitsusvastutust. Oleme veendunud, et valitsusparteina oleksime koalitsioonis olnud toekas partner kriisist väljumisel ning suutnud seista oma valijate huvide eest. Valitsusse minek oli Rahvaliidu võimalus, millest loobumine oli suur viga. See tõi kaasa ka vähemusvalitsuse, mis on raske katsumus majanduskriisis olevale riigile. Rahvaliidu kuulumisel valitsusse oleks maaelanikkonna ja omavalitsustegelaste huvid paremini esindatud,» selgitavad nad.

Nad teatasid, et selleks, et jääda truuks oma poliitilistele tõekspidamistele ja arusaamadele, tuleb neil erakonnast lahkuda ning nad on otsustanud jätkata Reformierakonnas, et ka edaspidi saaksid osaleda jätkusuutliku riigi rahandus- ja eelarvepoliitika kujundamises ning anda oma panuse piirkondliku elu edendamisse ja omavalitsusvaldkonna arendamisse.

Tagasi üles
Back