Heitvesi voolab otse jõkke

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Paide veepuhastusjaama koguneb nende torude kaudu vett tavapärasest seitse korda rohkem, enamiku sellest moodustab sulavesi.
Paide veepuhastusjaama koguneb nende torude kaudu vett tavapärasest seitse korda rohkem, enamiku sellest moodustab sulavesi. Foto: Tiit Reinberg / Järva Teataja

Türil ja Paides on viimastel päevadel kogunenud puhastusseadmetesse kordi rohkem vett kui maast pumbatakse, sest kanalisatsiooni tungib tuhandeid kuupmeetreid sulavett.

Türi Vee keskkonnaspetsialist Jan Raudsepp ütles, et kui tavaliselt tuleb puhastusseadmetesse ööpäevas ligi 2000 kuupmeetrit vett, siis nüüd on seda 10 000 kuupmeetrit ehk viis korda rohkem.
Raudsepp sõnas, et sellist hulka ei suuda puhasti vastu võtta ja üle jääv vesi suunatakse biotiiki. «Meil otse jõkke midagi ei lähe ja keskkonnale kahju ei põhjusta,» lisas ta.

Paide Vee juhataja Jaan Madis ütles, et Paides ei suuda puhastisse tulevat vett enam mõõtagi, sest seda on tavapärasest umbes seitse korda rohkem.
Ka Paide puhasti ei suuda järsku suurenenud veekogust vastu võtta, selleks läheb osa veest otse Pärnu jõkke.
Kuid et enamik puhastusjaama jõudvast veest on praegu sulavesi, see Madise kinnitust mööda keskkonnale kahju ei põhjusta. «Ka jões on praegu väga palju vett, nii et probleemi pole,» lisas ta.

Keskkonnaameti Järvamaa veespetsialist Aire Soo ütles, et otse jõkke võib lasta vee siis, kui heitvee ja sulavee suhe on üks neljale.
Et Paides on puhastusjaama tulev vee hulk seitsmekordistunud, on see nõue kuhjaga täidetud.
Soo kinnitas, et loodus tuleb sellega toime ja mingit kahju Pärnu jõele ei põhjustata.

Märksõnad

Tagasi üles