Vastab Tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Leonid Siniavski:
Töötajate varalist vastutust reguleerib töölepingu seaduse, mis sisaldab õigusnorme nii tööandjale tekitatud kahju hüvituse kui ka töötaja töötasust tasaarvestuse puhul.
Hüvitamisele kuuluva kahjusumma kindlaksmääramisel on peamine tuvastada kahju suurust ja töötaja süü vormi.
Süü vorm on hooletus, raske hooletus ja tahtlus.
Hooletuseks saab lugeda olukorda, kus töötaja on jätnud kohustuse täitmisel hoole järgimata. Raske hooletusega on tegemist siis, kui töötaja jättis hoole olulisel määral järgimata. Tahtluse korral soovib töötaja ise õigusvastast tagajärge.
Hooletuse kindlakstegemiseks tuleb lähtuda töösuhtele omasest hoolsuse määrast. Töötaja peab täitma töökohustusi lojaalselt, oma teadmiste ja oskuste kohaselt tööandja kasu silmas pidades ning töö iseloomust tuleneva vajaliku hoolsusega.
Vajaliku hoolsuse määra kindlakstegemisel tuleb arvestada tööandja tegevuse ja töötaja tööga seotud tavalisi riske, töötaja väljaõpet, ametiteadmisi, võimeid ja omadusi.
Töötaja vastutab üldjuhul ainult siis, kui tal on süüd. Kui töötaja on rikkunud töölepingut tahtlikult, vastutab ta rikkumise tagajärjel kogu tööandjale tekitatud kahju eest.
Kui töötaja on töölepingut rikkunud hooletuse tõttu, nii nagu arvatavasti ka küsimuses toodud juhtumil, vastutab töötaja tööandjale tekitatud kahju eest ulatuses, mille määramisel arvestatakse töötaja tööülesandeid, süü astet, töötajale antud juhiseid, töötingimusi, töö iseloomust tulenevat riski, tööandja juures töötamise kestust ja senist käitumist, töötaja töötasu, samuti tööandja mõistlikult eeldatavaid võimalusi kahjude vältimiseks või kindlustamiseks.