Paidelane võitis viiendat korda vereta jahi

Vereta jaht. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Ingmar Muusikus

Tänavusel loodusfotovõistlusel «Vereta jaht» pildile püütud lindudest ja loomadest valisid korraldajad näitusele 55 fotot, mis on alates homsest kõigile fotohuvilistele näha RMK uues kontoris aadressil Toompuiestee 24. Viiendat korda valis žürii võitjaks paidelase Ingmar Muusikuse, kes püüdis kaadrisse noorte põtrade esmakohtumise. Tunnustati ka Ingmar Muusikuse pilti kajakatest vihmas.

Juba 16. korda toimunud «Vereta jaht» peeti tänavu kevadel Läänemaal – Silma looduskaitsealal, Martnas, Piirsalus ja Linnamäel. Jahi käigus tehtud ja näitusele valitud loodusfotod on varustatud ka autori kirjeldusega selle sünniloost. Tasuta näitus on avatud tööpäeviti kella 9-18 ning jääb RMK majja üles 19. detsembrini. Jaanuarist liigub näitus Tartu keskkonnahariduse keskusesse.

Vereta jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul on «Vereta jahi» fotonäituse juhtmõte näidata piirkonna looduse iseärasusi ja sealset liigirikkust. «Kuigi tänavust Vereta Jahi vapilooma kährikut ei õnnestunud ühelgi fotograafil pildile jäädvustada, on sel aastal näitusel mitmeid erakordseid fotosid ning kaamerasilma ette jäänud suur hulk linde annavad väga hea ülevaate piirkonna iseloomulikust looduslikust mitmekesisusest,» selgitas Hunt.
Vereta Jahi korraldajad on RMK ja AS Overall Eesti. Kokku oli tänavusel pildijahil 35 osalejat, kellest paljud on tuntud ja hinnatud fotograafid. Tänase näituse avamise käigus toimus ka konkursivõitjate autasustamine.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles