Ilm kisub jälle külmaks ja tormiseks

Lumetorm.

FOTO: AP / Scanpix.

Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi (EMHI) prognoosi kohaselt on reede õhtul ja kogu laupäeva vältel oodata kuni 27 m/s puhuvat tuult, seda eelkõige lääne- ja looderannikul.  Lisaks ilm külmeneb ning liikluses tuleb arvestada lumetuisu ja jäise teekattega.

Liiklusolud muudab nädalavahetusel eriti keeruliseks lörtsi- ja lumesadu ning ilma külmenemine. Reede õhtul läheb ilm miinuskraadidesse, sajab lund ja lörtsi, võib tuisata. Tuisk puudutab eelkõige mandrit, teavitab EMHI.

Neljapäeval püsib Põhja-Euroopa kohal tugev läänevool. Üks madalrõhkkond alles eemaldub, päeval jõuab uus juba Skandinaaviasse. Öö hakul on sajuhooge vähe ja ilm rahulik. Õhutemperatuur on 0 kuni -5 kraadi, aga lääneservas tõuseb juba üle 0 kraadi. Edelatuul tugevneb. Pilved tihenevad uuesti hommikuks ja neist sajab saartel nii lörtsi kui ka vihma. Mandril sajab enamasti lörtsi. Õhtul muutub sadu tihedaks ning edela- ja lõunatuul paisub väga tugevaks. Õhutemperatuur on -1 kuni +3 kraadi.

Reedel jõuab Läänemere äärde uus ja väga aktiivne madalrõhkkond. Kui keeris veelgi ägeneb, siis paisub Eestis lõuna- ja edelatuul väga tugevaks, puhanguid on kuni 20, rannikul üle 25 m/s. Tihe sadu tuleb alla lörtsi ja lumena. Madalrõhkkonna järel võib õhtu poole tugevat loodetuule tormi teha. Õhutemperatuur varieerub ööpäeva vältel -2 ja +2 kraadi vahel.

Liiklusolud võivad järsult halveneda, seepärast tuleb reedest prognoosi kindlasti jälgida. Muutuda võib nii tuule tugevnemise aeg, kiirus kui ka suund - seda olenevalt tsükloni trajektoorist.

Laupäeval eemaldub tsüklon Venemaa poole ja selle vahetus läheduses sajab hooti lund ja  tuiskab. Rannikul tuleb ka lörtsi. Õhutemperatuur on ööpäeva vältel 0 kuni -4 kraadi.
 

Tagasi üles