Välk lõi viiemeetriselt nulult ladva

FOTO: Silvi Lukjanov

Eile pärastlõunasel ajal Säreveres möllanud äiksetorm murdis ühisaiamaal kasvanud viiemeetriselt nulult ladva, kuni 20meetri kaugusele lennanud tükid lõhkusid ka kasvuhoone klaase.

Pärastlõunasel ajal taevasse tõusma hakanud tume äikesepilv sundis aimaal toimetanud Helmi Purika koju tulema. „Mõne vihmapilve olen aiamaal kasvuhoones varjudes ka mööda saatnud, kuid see tundus kuidagi ähvardavam juba kaugelt ja näe lõigi nulgu nii et tükid taga,“ sõnas ta.

Koos abikaasa Endliga nad kodus neid sähvimise järgseid sekundeid enne müristamist lugesid ja aina vähem sekundeid kahe looduse märguande vahele jäi. „Üks sähvakas käis peamiselt koos müristamisega ja see pidi meie nulule saatuslikuks saama,“ uskus Endel.

Ta teadis veel lisada, et tavaline välk see polnud, sest selle kahjustatud puid siin külas teisigi. „See pidi keravälk olema, mis niimoodi ladvad võtab ja tükke ilmakaarde lennutab,“ arutles ta. Koos leidis vanapaar, et peaasi, et kurgid ja kapsad selle äiksetormiga kaasnenud raha sajus terveks jäid ja nulg oligi natule niruvõitu. „Nagunii ajas Endlit teda maha võtma, näed äike tuli nüüd meile hoopis appi,“ sõnas Helmi Purika.

Tagasi üles