Kampaania kutsub rattureid üles tähelepanelikkusele

Merit Männi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Tairo Lutter

Esmaspäevast kuni juuni lõpuni vältab üleriigiline raudteeohutuskampaania “Tule rattalt maha, võta klapid peast ja lase rong läbi!”, mis on suunatud jalgratturitele ja kõrvaklappe kandvatele jalakäijatele. Eesmärk on meelde tuletada, et raudtee ületamisel ülekäigukohas tuleb rattalt maha tulla ja ületada raudtee jalakäijana, ratas käekõrval.

Raudteeohutusega tegeleva MTÜ Operation Lifesaver Estonia juhatuse esimees Tamo Vahemets märkis, et sageli on jalgratturid juhid, kes kasutavad eelisõigust liikuda kergliiklusteedel, unustades, et ratturina ei või ületada nad raudteed mujal kui ülesõidukohas. "Mõisted ülesõit ja ülekäik defineerivad suhteliselt selgesti ootused liiklejate käitumisele. Ülesõit on mõeldud transpordivahenditele, sealhulgas jalgratastele, ülekäik aga ainult jalakäijatele," rõhutas Vahemets.

Raudtee ülekäigukohtade ette paigaldatud niinimetatud turvapiirete eesmärk on takistada raudteele rattaga sõitmine ja tuletada inimestele meelde, et sisenetakse ohutsooni, kus tuleb olla äärmiselt tähelepanelik.

Tagasi üles