R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Türil mõõdeti 32,7 kraadi sooja

Merili Nikkolo
Facebook Twitter
Comments
Foto: Kerli Saluste

Esmaspäeva pärastlõunal jätkas õhutemperatuur mitmetes Eesti paikades juba kraadi-pooleteise jagu tänavuste ametlike kuumarekordite purustamist, jõudes kella 17-ks Türil 32,7 ja Jõgeval 32,6 kraadini, kirjutab BNS.

Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi (EMHI) andmetel registreeriti senine tänavune kuumarekord vaid tund aega varem, kui kraadiklaas oli esmaspäeval kella 16-ks tõusnud 32,2 pügalani üle nulli Tallinna lähedal Harkus.

Päev varem, pühapäeval mõõdeti selle aasta nüüdseks kuhjaga ületatud soojarekordiks 31,2 kraadi Heltermaal, Kuusikul, Haapsalus ja Valgas.
Keila jõel, Jõgeva lähedal Tooma soos ja Taheval registreeriti esmaspäeva pärastlõunal õhusooja koguni 32,5-32,7 kraadi üle nulli.
Eesti absoluutne kuumarekord pärineb 1992. aasta 14. augustist, kui Võrus mõõdeti ametlikult õhusooja 35,6 kraadi. (BNS)

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles