Minister arutleb täna järvalastega töövõimereformi üle

Helmen Kütt

FOTO: Tairo Lutter/Postimees

Sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt on töövisiidil Järvamaal. Minister kohtub Järvamaa Puuetega Inimeste Kojas erinevate haiguste ühingute esindajatega, et arutada töövõimereformi ja sellega seonduvaid muudatusi tavapärases elus.

«Töövõime reformi eesmärk on toetada vähenenud töövõimega inimeste töölesaamist ja luua võimalusi töötamist toetavateks teenusteks. Kui inimesed pääsevad tööle ja hakkavad saama palka, suurenevad ka kohalike omavalitsuste tulud. See omakorda tähendab, et omavalitsused saavad rohkem parandada oma inimeste elukeskkonda ja vajalikke teenuseid pakkuda. Rääkimata tööealiste vähenenud töövõimega inimeste võimalustest läbi Töötukassa saada erinevaid koolitusi ja abivahendeid ning tööalast rehabilitatsiooni,» ütles minister kohtumisel Järvamaa esindajatega.

Järvamaa visiidi käigus külastab minister ka Koeru hooldekeskust, kus tutvutakse seal pakutavate teenustega. Samuti külastab minister Järvamaa haigla õendusabikeskust, Paide pansionaati ja AS hoolekandeteenused Türi Kodu. Ministrit saadavad maavanem Tiina Oraste ja haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Inge Mihkelsaar.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles