Traktor läbib koduteel kümme riiki

Seiklushimulised itaallased otsustasid uue traktori järel käia Kesk-Soomes Valtra tehases. Et jõuda sellega kodutallu Kirde-Itaalias, tuleb neil seitsme päevaga läbida 2671 kilomeetrit. Pühapäeva õhtuks koguneb koju saabuvaid seiklejaid tervitama kogu Arta Terme küla.

FOTO: Kristo Kivisoo/ Järva Teataja

Kesk-Soomest Valtra tehasest uhiuue traktoriga Kirde-Itaalias asuvasse kodutallu teel olev seltskond tegi vahepeatuse Türil. Koduni jäi sõita veel ligi 2200 kilomeetrit.

Esmaspäeva ennelõunal sõitis Kesk-Soomes Suolahtis asuva Valtra traktoritehase väravast oma uue N142 Versu traktoriga välja itaallane Vladi Peresson ja asus teele 2671 kilomeetri kaugusel Kirde-Itaalias Arta Termes asuva kodutalu poole.
Traktorit saatvas matkaautos teevad seikluse kaasa tema seitse sõpra-sugulast, nende seas ka Valtra Itaalia hooldusesindaja.


Teisipäeva hommikul peatus reisiseltskond Türil Valtra esinduses. Esinduse müügijuhataja Toomas Jürgen itaallaste ettevõtmist hullumeelseks tembuks ei pea. «Uus traktor on sama mugav kui sõiduauto: sel on esivedrustus, kabiini vedrustus, istme õhkvedrustus,» selgitas ta. «Sõidukiirus on küll vaid kuni 50 km/h, aga nii näebki ümbrust rohkem.»

Tagasi üles
Back