Elektritööd jätsid vabatahtlikud päästjad kättesaamatuks

3G iPhone..

FOTO: Reuters / Scanpix.

Järva-Jaanis oli reede ennelõunal häiritud EMT mobiilside. Häirekeskusele jäi kättesaamatuks ka Järva-Jaani vabatahtlike päästekomando.

Tellijale

AS EMT avalike suhete juht Kaja Sepp ütles, et Järva-Jaani mastis olid reedel kella 10-13ni Eesti Energia plaanilised tööd, mistõttu oli mastis elektrikatkestus. "See tähendab, et mobiilside ja ka mobiilse interneti kasutamine võis olla häiritud," kinnitas ta.

Sepa ütlust mööda ei oleks tohtinud Järva-Jaani päris ilma mobiilsideta jääda, sest tugijaamad asuvad üksteisest sellistel kaugustel, et nende ümber olevad ringjad levialad kattuvad. "Kui üks n-ö kukub välja, peaksid teised katma," selgitas ta. Sepp selgitas, et mobiiltelefonid olid küll levialas, aga osa neist ei pruukinud tugijaamaga ühendust saada, sest tugijaamaga saab ühenduda teatud arv kliente. "Kui vabad raadiokanalid on otsas, siis ei saa telefon jaamaga ühendust, mis sest et levi on olemas." Ta tõdes, et üldiselt on vanemad telefonid tugevama raadioosaga ja saavad nõrgas levialas paremini hakkama, kui uuemad nutitelefonid.

Tagasi üles