R, 24.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Aita Järvamaa lastele kingitusi osta

Järva Teataja
Aita Järvamaa lastele kingitusi osta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jõulud.
Jõulud. Foto: Erakogu

Kuuendat aastat järjest on kogutud kokku enam kui 1000 vanemliku hoolitsuseta lapse jõulukingi soovid, et jõulukuu jooksul leida Jõulupuu projektiga www.heategevusfond.ee/joulupuu head inimesed, kes aitaksid need laste salasoovid täita. Ka Järvamaa lapsed ootavad kingitusi ja sellelt kodulehelt leiab nende soove.

Jõulusoovide puu projekti raames koguti sel aastal taas kokku Eesti asendus- ja turvakodudes elavate laste jõulusoovid ning riputati need aadressil www.heategevusfond.ee/joulupuu paiknevale jõulupuule. Tänavu on jõulupuul 1045 lapse jõulusoovid ning lisaks asenduskodude peremajade 122 soovi.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi ütleb, et turvakodu või asenduskodu lapsed on täiesti tavalised lapsed oma tavaliste soovidega. «Kutsume kõiki üles oma jõulusoove võimalikult täpselt läbi mõtlema. Oleme seda palunud teha ka lastel, kuid see üleskutse laieneb kõigile. Näiteks 8-aastane Laura unistab Laste- ja noorteentsüklopeediast, sest raamatud on tema lemmikud ning ta on otsustanud, et tahab palju teada ja ruttu targaks saada ning 16-aastane Sven tahab tinutuskolbi, sest huvitub tehnikast ja masinate sisemusest.»

Jõulupuult saavad need, kel soov vanemliku hoolitsuseta lastele jõulurõõmu saata, valida ühe lapse jõulusoovi ning annetada selle soovi täitmiseks kingiraha. Tehtud annetuste eest soetab SEB Heategevusfond jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, pakib need ära ja saadab kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt. Kingipakid jõuavad lasteni jõulupühadeks.

Kingisoovid on väga erineva suurusega: šampoonist ning soojadest kinnastest kuni jalgratta ning mobiiltelefonini. Suuremate soovide täitmiseks soovitab fond koguda kokku heasoovlikud sõbrad ja nii võivad ka kopsakamad kingisoovid teoks saada.

Varasemate aastate statistika näitab, et jõulude ajal turvakodusse sattuvate laste arv kasvab, kuna vanemad kipuvad jõulude eel rohkem stressis olema ja seetõttu tekivad tülid kergemalt. Triin Lumi selgitas. «Kõrvaltvaataja jaoks võib lapse jõulusoov näida lihtsalt vidinana, kuid mängukaru võib kingi saajale olla see, mis kriisihetkel hellust jagab ning huulepuna või deodorant võib pakkuda keerulise saatusega lapsele enesekindlust. Suusapaar võib teha poisist meie uue tippsuusataja ja MP3-mängija võimaldada lemmikmuusikat kuulates kas või natukenegi omaette olla.»

Kogu annetatud kingiraha läheb täies mahus kingituste ostmiseks, kõik muud kulud, nagu näiteks pakkematerjalid ja transport, kanntakse fondi vahenditest.

Märksõnad
Tagasi üles