Uus aasta toob riikliku matusetoetuse

FOTO: DMITRI KOTJUH/JT/SCANPIX

Alates 1. jaanuarist 2015 hakkab riik maksma 250-eurost matusetoetust majanduslikult vähekindlustatud inimestele, kellele määrati toimetulekutoetus kas matusetoetuse taotlemise kuul või sellele eelnenud aasta jooksul vähemalt ühel korral.

Sotsiaalkindlustusamet andis teada, et aastail 2009- 2014 maksis riik matusetoetust üksnes kohalikele omavalitsustele omasteta või tundmatu inimese matuse korraldamiseks.

Kui matusekorraldaja on füüsiline isik, tuleb esitada matusetoetuse taotlemiseks sotsiaalkindlustusametile avaldus, lisada sellele isikut tõendav dokument ja Eesti perekonnaseisuasutuses registreeritud surmatõend või isiku surma tõendav dokument, mille on välja andnud välisriigi asjaomane asutus kui surm on registreeritud väljaspool Eestit. Matusetoetust ei saa taotleda selle isiku surma korral, kes on surnud enne 2015. aasta 1. jaanuari.

Kui matusekorraldaja, eraisik või  kohalik omavalitsus saab matmata või tuhastamata isiku surmast teada rohkem kui 15 päeva pärast tegelikku surmapäeva, siis eespool nimetatud nõutavatele dokumentidele tuleb esitada ka politseiasutuse või muu pädeva asutuse dokument, mis tõendab isiku surmast teadasaamise aega.

Matusetoetuse taotlemise uus avalduse vorm on leitav alates 1. jaanuarist  sotsiaalkindlustusameti kodulehel.

Tagasi üles
Back