Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Valimiskomisjoni liikmed pääsevad koju alles hilisõhtul

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Valimisjaoskond nr 1 Türil | FOTO: Merit Männi/Järva Teataja

Riigikogu valimiste puhul tegutseb Türi vallas viis valimisjaoskonda. Neist esimest järjekorranumbrit kandev on sisse seatud Türi ühisgümnaasiumi fuajees ning esimene hääletaja soovis oma hääleõigust kasutada juba veerand üheksa hommikul.

valimisjaoskond nr 1 Türil | FOTO: Merit Männi/Järva Teataja
Valimisjaoskond nr 1 Türil | FOTO: Merit Männi/Järva Teataja
Valimisjaoskond nr 1 Türil | FOTO: Merit Männi/Järva Teataja
Valimisjaoskond nr1 Türil | FOTO: Merit Männi/Järva Teataja
FOTO: Merit Männi/Järva Teataja

„Tõepoolest, esimene kodanik oli juba veerand üheksa ukse taga ja oli veidi pahane, et pidi koju tagasi minema. Mis teha – reeglid on sellised. Hiljem tuli ta uuesti ja ajas oma asjad korda,” sellgitas valimiskomisjoni esimees Urmas Saluste.

Tema tähelepanekut mööda on tänane valimispäev kulgenud probleemideta ning pakkus, et kella poole kaheks oli hääletamas käinud ligi pool valimisjaoskonna nimekirja kantutest. „Aktiivsus on suhteliselt kõrge. Kas nüüd just inimesed järjekorra tekitavad, aga tulijaid on pidevalt ja sellist pikemat tühja pausi polegi nagu olnud. Arutasime just enne, et valimisaktiivsus on võrreldes 2011. aastaga tõusnud.”

Samuti täheldas Saluate, et pikalt enamik valijaid kabiini pidama ei jää, sest otsus on tõenäoliselt endale juba varem läbi mõeldud ning selle vormistamine hääletussedelil aega ei võta. On siiski ka neid – enamasti vanemaealisi, kes pikalt kandidaatide nimekirju seiravad ja valimiskabiini veidi pikemalt istuma jäävad.

Salustel endal oli pärastlõunal veel hääletamata. „Õhtupoole,” sõnas ta muheldes. Nii tema kui ka  teiste valimiskomisjoni liikmete päev venib üsna pikaks. „Kell kaheksa paneme ukse lukku ja siis hakkame sedeleid lugema. Siis tuleb need Paidesse viia. Arvan, et pool üksteist saab koju,” pakkus ta.

Järva Teataja vestles valimisjaoskonna ees ühe keskealise paariga, kes olid lahkelt nõus kommentaari jagama, ent soovis jääda anonüümseks. „Meie valisime selle punase lillega erakonna, nende vaated tunduvad võrreldes kõikide teiste erakondadega sellised sümpaatsed,” märkis mees ning proua tema käevangus noogutas energiliselt nõusoleku märgiks. „Aga nüüd läheme poodi, ostame kooki ja siis õhtul hakkame telekast valimistulemusi jälgima,” lisas mees lõpetuseks.

Tagasi üles