Veteranide auks heisatakse lipud

Kaitsejõudude paraad Narvas.

FOTO: Liis Treimann

Kaitsevägi kutsub homme tähistatava veteranipäeva puhul kõiki inimesi üles heiskama riigilipud, näitamaks oma toetust veteranidele.

Tellijale Tellijale

23. aprillil tähistatakse Eestis veteranipäeva kolmandat korda ning sellega tänatakse ja tunnustatakse neid mehi ja naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust. Käesolevast aastast on veteranipäev ka ametlik lipupäev. Tänavu algas veteranipäeva tähistamine 12. aprillil heategevusliku Sinilillejooksuga ning 19. aprillil peeti veteranide laskevõistlus.

Veteranipäeva hommikul mälestatakse Paldiski Afganistanist Camp Bastionist toodud mälestusmärgi juures langenud kaitseväelasi. Keskpäeval on Tori Püha Jüri kirikus jumalateenistus, millega mälestatakse kõiki Eesti eest võidelnud sõjamehi. Veteranipäeva õhtul avatakse Eesti sõjamuuseumis Afganistani-teemaline näitus. Päeva naelaks on õhtune heategevuslik rokk-kontsert Tallinnas Vabaduse väljakul, kus esinevad kaitseväe orkestri ajateenijate ansambel ning Kosmikud ja Winny Puhh.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles