Tehisjärvel sattus naine uppumisohtu

Paide tehisjärv.

FOTO: Andrus Kopliste / Järva Teataja

Paide tehisjärve sattus reedel uppumisohtu vanem naine.

Paide tehisjärve vetelpäästja Marit Maaring ütles, et neile teadaolevatel andmetel oli uppumisohtu sattunud naine 59-aastane.

Vetelpäästja ütlust mööda oli rahvast rannas juhtunu ajal umbes poolesaja ringis. Sündmus leidis aset kella 13.30 paiku tehisjärve nn laste poolel, kus poide juures on täiskasvanule vesi rinnuni. "Rannas lapsi valvanud naisterahvas märkas vees lebavat inimest ja hakkas seda välja tooma, samal ajal hüüdis meid appi," rääkis Maaring.

Kohale jõudnud vetelpäästjad kaldale toodud naisel pulssi ei tuvastanud, kutsusid kiirabi ja alustasid südamemassaažiga. "Kiirabi tuli väga kiiresti ja andsime kannatanu neile üle. Auto viibis kohapeal kümmekond minutit, mida täpselt temaga kiirabiautos tehti, ma ei tea," kirjeldas vetelpäästja sündmusi.

Enne kiirabi lahkumist küsis siiski Maaring naise seisundi kohta. "Brigaadi kinnitusel said nad naisel pulsi kätte ja kannatanu pidi viidama Tallinna haiglasse," sõnas Maaring.

Mis täpselt naisega juhtus, et ta uppumisohtu sattus, Maaring öelda ei osanud, aga ühe võimalusena pakkus ta välja terviserikke. "Seal on nii madal vesi, et isegi kui ujuda ei oska, ulatuvad täiskasvanul seal jalad põhja, sest vesi poide juures on umbes rinnuni," märkis ta.

Maaring kiitis samas naisterahvast, kes juhtunut neist enne märkas ja kiiresti ning õigesti tegutses. "Väga tubli! Suur kiitus talle," ei olnud Maaring kitsi.

Maaringu kinnitusel oli tegu esimese korraga sel suvel Paide tehisjärve ääres, kus inimene uppumisohtu satub. "Ma olen seda tööd kuus aastat teinud ja ka selle aja jooksul on see esimene nii tõsine juhtum," nentis Maaring. 

Tagasi üles