«Abivajajaid on aina rohkem,» ütleb ka Pärnsalu. Ta tunnustab kliente selle eest, et nad julgevad tulla abi küsima, ja nende hulgas on üha rohkem just mehi, kes teatavasti oma muredest niisama naljalt rääkima ei kipu.
Need probleemid, mille pärast kliendid tasuta nõustava psühholoogi kabineti uksest sisse astuvad, on väga erinevad. «Seinast seina: suhteprobleemid, rahamured, tööstress, erinevad sõltuvusprobleemid,» loetleb Pärnsalu.
Ka vanuseti on kliendid erinevad: on lapsi, keskealisi, pensionäre. Hoolimata sellest, kas abivajaja on lühikest või pikka kasvu, noor või vana, mees- või naissoost, püüab psühholoog neid aidata. Ja on aidanud ka.
Siiski on Pärnsalu arvamusel, et inimesed ei peaks kabineti uksest sisse astuma üksnes juhul, kui on oma asjadega nii ummikus, et muudmoodi ja omal jõul enam ei oska.
Seda peaks tegema varem, ennetades olukorda, kust justkui väljapääsu pole. «Võib tulla ka lihtsalt heaolutunde saavutamiseks, alati ei pea probleem olema,» julgustab ta.
Veidi üle kuu aja on Pärnsalu töötanud ka Türi ühisgümnaasiumis koolipsühholoogina.
Püsivat abivajajate järjekorda ukse taga pole, ent neid, kes kabineti uksele koputada söandavad, siiski jagub. Käivad nii poisid kui tüdrukud. «Olen nii vähe alles tööl olnud, aga üritan edaspidi rohkem teha töötubasid, lastega suhelda ja kontakti luua, et nad julgeksid ka ise kabinetti tulla,» lausub ta.
Nende puhul, kes seni on kontakti otsinud ja hingeabi vajanud, on Pärnsalu täheldanud üht sarnasust. «Hämmastav on see, et nii poisid kui tüdrukud räägivad sama: neil on tunne, et nad peavad ise hakkama saada, seepärast ei taha nad oma koduseid tüüdata ega kurta oma muresid. Ja siis ma mõtlen: millist eeskuju me, täiskasvanud, anname oma lastele. Siis nad ongi üksi oma muredega, tunnevadki kurvameelsust, üksildustunnet ega küsi abi.»