Riik kingib uutele ilmakodanikele luuleraamatu

Beebi.

FOTO: aplus.com

Kultuuriminister Indrek Saar annab Viljandimaa-visiidi käigus kätte esimesed beebiraamatud „Pisike puu“, mis on mõeldud kingitusena 2015. aastal ja järgnevatel aastatel Eestis sündivatele lastele.

Tellijale

Kinkeraamat, mille eesmärk on toetada laste lugemishuvi ja väärtustada eesti lastekirjandust, jõuab oma uute omanikeni kõikjal Eestis alates oktoobrist koostöös kohalike omavalitsuste ja raamatukogudega. Kinkeraamatu on koostanud Eesti Lastekirjanduse Keskus, rahastaja on kultuuriministeerium.

Raamatusse „Pisike puu“, mille pealkiri tuleneb Ott Arderi samanimelisest luuletusest, mis on ühtlasi ka raamatu nimiluuletus, on valitud luuletusi ja jutte tuntud ja armastatud lastekirjanike loomingust. "Siin on nii vanu, mitmele põlvele armsaks saanud, kui ka päris uusi lugusid, sekka ka mõni muinasjutt ja liisusalm, mille seovad tervikuks kunstnik Catherine Zaripi võrratud pildid. Kokku sai see kimp just nii kirju, et puudutaks igaüht – nii raamatu ettelugejat, pisikest kuulajat kui ka noort lugejat,“tutvustas kinkeraamatut Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone.

Tagasi üles