Geir Põder: kaalusin lahkumist juba pikemat aega

Geir Põder

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Järva Teataja tabas kommentaariks päevapealt ametist lahkunud endise Koigi vallavanema Geir Põdra.

Geir Põder kinnitas, et on kaalunud vallavanema  ametikohalt lahkumist juba tükk aega ja jõudis eile õhtul otsusele, misjärel saatis ka digiallkirjastatud lahkumisavalduse.

"Nii nagu KOKS (kohaliku omavalitsuse korralduse seadus – toim) ette näeb, saatsin digiallkirjastatud avalduse vallasekretärile ja täitsa päevasel ajal. Mis kell sai selle volikogu esimees, seda ma ei oska öelda," lausus ta. Samuti ei mõista Põder tekkinud paanikat tema telefonile mittevastamise pärast. "Minu töötelefonile pole keegi helistanud. Isikliku telefoni vahetasin alles hiljuti välja. Nii pole mul enam paljusid numbreid ja pole tõesti kõiki võõraid numbreid vastu võtnud," põhjendas ta.

Koigi vallavanema kohalt lahkumist selgitas Põder sooviga keskenduda eraettevõtlusele, sest ei pea võimalikuks kaht tööd korraga teha. "Mul tuli ajakasutus kriitiliselt üle vaadata, sest poole vinnaga paljusid asju tehes ei jõua kuhugi. Millestki pidin loobuma ja otsustasin jätta vallavanemaameti. Mingit katastroofi siin ei maksa näha," lausus ta.

Eestist ega Järvamaalt lahkumist Geir Põder oma sõnul ei plaani.

Põder märkis, et sai lahkumisavalduse peale kirja, et ta tänasest enam vallavanemana ei tööta, ei pidanud ta ka vajalikuks tänasele volikogu istungile kohale minna.

Põder on oma kinnitusel praegu Paides ja tegeleb sellega, et Koigi vallale kuuluv vara, sealhulgas auto ja telefon vallale tagasi anda.

Koigi vallavolikogu ja erakonnakaaslasi oma otsusest ette teavitada ei pidanud Põder vajalikuks.

Tagasi üles
Back