Tekkinud krampide tõttu viidi Kadri kunstlikku koomasse ja peeti mõistlikumaks sõidutada ta kiiresti pealinna haiglasse. Vastsündinu jäi esialgu maakonnahaiglasse.
Last nägi Kadri esimest korda alles mõni päev hiljem, kui ta viidi intensiivpalatist üle tavapalatisse.
«Mäletan meie esimest kohtumist. Kui võisingi mõelda, kust ma selle lapse nüüd siis sain, ja kehal olevat armi pidada vaid oletuslikult keisrilõikest tekkinuks, siis last nähes olid kõik kahtlused kadunud.
Mulle vaatas vastu väike Mart. No kõik oli pisikesel temast: nägu, sõrmed, isegi jalad. Muidugi polnud mul enam mingit kahtlust, see on meie laps,» meenutab ta silmade särades. «Mul oli ju mõistus korras ja sain arstide jutust aru ja pisikest nähes mõistsin, et olen kohustatud nüüd tema eest hoolitsema. Ematunne tuli vahest hiljem, kui pisikesega juba tegelema hakkasin.»
Kadril tuli rinnapiimagi, kuid mitte märkimisväärselt ja et ta pidi pikalt võtma ravimeid, siis on laps üles kasvanud kunsttoidul.
Jutt võib kõlada ebaloogiliselt
Kadri tänab südamest pealinna haigla arste, kes võimaldasid palatisse jääda ka tema emal. Kadri polnud hetkegi üksi, tal oli, kellega oma segastest tunnetest rääkida, ka Mart oli iga päev kogu külastusaja nende juures haiglas. Nii kosuski Kadri sedavõrd kiiresti, et juba kümne päeva pärast lubati nad koju.
«Tean, mis tunde ma oma jutuga tekitan, ja tunnistan, et ega ma isegi sellist juttu väga usuks. Mõtleksin ka, et mis mõttes, kas ta tõesti on nii rumal, et ei saanud aru, kui oli rase. See pole ju võimalik, kõik need lapse liigutamised ja puha, kuid tõesti midagi polnud,» lausub ta.