Video: politseiautot ramminud juht põgenes esmalt auto ja siis traktoriga

Kohus määras 30-päevase aresti 24-aastasele mehele, kes üritas nädalavahetusel põgeneda politsei eest esmalt auto ja seejärel traktoriga.

Pühapäeva öösel kell 3.36 andsid politseinikud Paides Pärnu tänaval peatumismärguande sõiduauto Audi 80 juhile. Juht eiras seda ja alustas politsei eest ärasõitu Türi suunas. Esialgu jälitati sõidukit mööda Pärnu-Rakvere-Sõmeru maanteed ja hiljem kõrvalteedel. Vahepeal informeeriti teist patrulli, kes paigaldas Türi vallas Saareotsa külas teele „siili“, millest Audi juht üle sõitis. Juht suutis purunenud rehvidega sõita veel paarsada meetrit ja jooksis seejärel koos kaasreisijaga politsei eest metsa.

Mõne aja pärast pidasid politseinikud lähedalolevalt põllult kinni autos kaasreisijana sõitnud naise. Juht oli samal ajal jõudnud lähedalasuvasse lauta ja võttis sealt omavoliliselt kasutamiseks traktori, millega proovis politsei ees põgenemist jätkata. Lauda läheduses sõitis mees traktoriga vastu kivi ja seejärel proovis ta taas eest ära joosta, kuid peeti politseinike poolt kohe kinni.

Paide politseijaoskonna juhi Margus Toomsalu sõnul on tegemist tavatu juhtumiga, mida politseitöös väga tihti ette ei tule. „Tõsiasi, et keegi üldse joobes ja juhtimisõiguseta isiku poolt juhitavas autos kaasreisija olla soovib, on ennekuulmatu. Rääkimata sellest, et selline juht üldse liiklusesse jõudis ja ennast ning kaasliiklejaid ohustades politsei eest põgenes. Soovitame kõigil, kes teavad liiklevatest juhtimisõiguseta ja joobes juhtidest, politseile teada anda,“ ütles Toomsalu.

24-aastasel mehel puudus juhtimisõigus ja ta oli joobes. Mehe enda sõnul ta seepärast politsei eest põgeneda otsustaski. Eile seisis liiklusrikkuja kohtu ees ja talle määrati karistuseks 30 päeva aresti. Juhil varasemaid kehtivaid karistusi ei olnud.

Vaata kolmest politseiauto pardakaamera poolt salvestatud videoklipist kokkulõigatud videot. Seal on lõik tagaajamise algusest Paide linnas, kusjuures põgenev Audi rammis videopildi järgi politseiautot. Edasi siirdus tagaajamine Pärnu-Rakvere maanteele Paide ja Türi vahele ning video lõppeb "siilist" ülesõitnud autoga ja politsei eest põgenevate reisijatega.

Tagasi üles